„Atžalyno“ vidurinės mokyklos teatro studijai – 10 metų

Parašė:  2010-04-02

Kovo 26 dieną Telšių „Atžalyno“ vidurinės mokyklos teatro studija šventė savo 10-ąjį gimtadienį. Ta proga mokyklos bendruomenei jaunieji aktoriai padovanojo V. Bladykaitės spektaklį „Ženteliai“.
Jau dešimt metų gyvuojančiai teatro studijai vadovauja ir teatro paslaptimis su moksleiviais dalijasi mokytojas Antanas Nekrašius.
Per visą dešimtmetį studiją lankė apie 200 vaikų, sukurtas 21 spektaklis.

Patekti į teatro studiją nėra labai sudėtinga, tačiau vyksta konkursas, kurio metu vertinama mokinių laikysena, tarsena, teatriniai gabumai. „Pamatęs mokinį, aš iš karto galiu pasakyti, ar jį domina teatras, ar jis bus teatro studijos dalis. Kai vaikai pamato, jog studijoje reikia dirbti, tuoj mūsų gretos sumažėja“, – kalbėjo A. Nekrašius.
Teatro studijos vadovas dirba su dviem grupėmis mokinių: mažesniaisiais (nuo 5 iki 9 klasės) ir vyresniaisiais (nuo 10 iki 12 klasės).
„Mes ne tik vaidiname, bet ir susipažįstame su teatru, meno pasauliu. Daug kalbame apie teatro įrangą, vaidiname etiudus, žaidžiame žaidimus. Pagrindinis mūsų užsiėmimas yra pjesės ieškojimas – tai mes darome visi kartu“, – pasakojo mokytojas.
Per 10 gyvavimo metų teatro studiją lankė apie 200 vaikų, pastatytas 21 spektaklis („Trys paršiukai“, „Karlsonas ir Mažylis“, „Pelenė“, „Trys mylimos“ ir kt.). Paskutinysis spektaklis, pastatytas teatro studijos dešimtmečio progai paminėti, – pagal V. Bladykaitės pjesę „Ženteliai“.
„Gaila, jog neturime sąlygų savo pastatytus spektaklius parodyti kituose miestuose. Nėra galimybės vežti jaunųjų aktorių, o kartu ir dekoracijų. Mus žiūrovas pamato tik rajoninėje teatrų apžiūroje. Sukuriame spektaklį, pasirodome savo mokykloje ir tiek“, – tvirtino A. Nekrašius.
Vadovas nerimauja, koks ištiks teatro studiją likimas, kai „Atžalyno“ vidurinė mokykla, kaip planuojama, taps pagrindinė. „Vyresniųjų mokinių nebebus, o su mažaisiais labai sudėtinga – jiems rūpi tik kompiuteriai ir filmai“, – teigė studijos vadovas.
Pašnekovas pasidžiaugė, jog tarp jo ruoštų jaunųjų teatralų buvo tokie mokiniai kaip Tadas Bružas, Karolis Pronckus, Vilius Raudonaitis, taip pat Petronėlė Pociutė, kuri 2009 m. respublikiniame skaitovų konkurse laimėjo II vietą. Negailėjo mokytojas pagyrų ir dabar lankantiems užsiėmimus moksleiviams: Donatai Nikaitei, Mantui Volkvičiui, Audriui Slaninai, Edgarui Gvozdui, Donatui Rondomauskui, Rasai Birkantaitei, Laurai Šiaulevičiūtei, Jurgitai Ramšaitei, Valentui Šarpnickui, Deivydui Petruliui, Gintarei Kačinskytei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt