A. Razminas prieš Savivaldybę. Pralaimi mokesčių mokėtojai

Parašė:  2010-04-02

Kovo 8 dieną Telšių rajono apylinkės teismas išnagrinėjo buvusio Telšių rajono sporto mokyklos direktoriaus Arūno Razmino civilinę bylą. A. Razminas padavė ieškinį Telšių rajono savivaldybei dėl darbo užmokesčio ir delspinigių priteisimo. Telšių rajono apylinkės teismas buvusio direktoriaus ieškinį nusprendė patenkinti iš dalies.
Norėjo atgauti savo
Buvęs Telšių rajono sporto mokyklos direktorius savo ieškinyje iš Telšių rajono savivaldybės prašė priteisti 14 343,30 Lt neišmokėto darbo užmokesčio, 0,06 proc. delspinigių nuo neišmokėto darbo užmokesčio sumos nuo 2006 metų sausio 5 dienos iki kreipimosi į teismą – 4 007,70 Lt bei už laikotarpį nuo kreipimosi į teismą dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, taip pat bylinėjimosi išlaidas. A. Razminas savo ieškinį grindė tuo, kad nuo 2002 metų gegužės 20 dienos darbo sutartimi Telšių rajono savivaldybės administracijos buvo priimtas į darbą Telšių r. sporto mokyklos direktoriumi, o jo darbo užmokesčio tvarką reglamentuoja LR Vyriausybės 1993 metų nutarimas, kuriuo nurodyta, kad aukštesnė organizacija per 15 dienų turi nustatyti diferencijuotą darbo užmokestį, neviršydama nustatytų tarnybinių atlyginimų (koeficientais). Šio nutarimo pagrindu 2006 metų sausio mėnesį Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės generalinis direktorius priėmė įsakymą, kuriuo patvirtino kūno kultūros ir sporto biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų, padalinių vadovų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) ir pavedė aukštesnėms organizacijoms nustatyti pavaldžių organizacijų ir įstaigų vadovų tarnybinius atlyginimus, personalinius priedus ir skatinimo sąlygas. Šio įsakymo pagrindu Telšių rajono savivaldybė nuo 2006 metų sausio mėnesio turėjo patvirtinti naują tarnybinio atlyginimo koeficientą (nuo 21 iki 23,7 bazinės algos), tačiau to nepadarė. Be to, A. Razminui buvo pasiūlyta iš darbo išeiti savo noru.
Dėl darbo užmokesčio koeficiento nesutvarkymo buvęs Telšių r. sporto mokyklos direktorius kreipėsi į Vyriausybės atstovą Telšiuose, tačiau Savivaldybė ignoravo ir šio nurodymus. Todėl Vyriausybės atstovas kreipėsi į Šiaulių apygardos administracinį teismą. 2006 metų kovo pradžioje Šiaulių apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo atsakovą neatidėliotinai įgyvendinti LR Vyriausybės nutarimą bei Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus įsakymą. Deja, Telšių rajono savivaldybė darbo užmokestį A. Razminui padidino tik po dviejų mėnesių, atlyginimo nepriemokos nesumokėjo, pasiūlė kreiptis į teismą. Lėšų Telšių r. sporto mokykla tuo metu turėjo, dalis jų buvo grąžinta į biudžetą, tačiau direktorius kažkuo rajono valdžiai neįtiko ir atlyginimas jam nebuvo keliamas.
Sprendimą skųs
Telšių rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą, nusprendė patenkinti A. Razmino ieškinį iš dalies: iš Telšių rajono savivaldybės priteisti 6 042,33 Lt nesumokėto darbo užmokesčio, 6 500,57 Lt delspinigių iki 2010 m. kovo 7 dienos ir 0,06 proc. delspinigių nuo priteistos nesumokėto darbo užmokesčio sumos nuo 2010 m. kovo 8 dienos iki sprendimo visiško įvykdymo, advokato pagalbos išlaidų A. Razmino naudai. Be to, teismas nurodė, kad sprendimas per 30 dienų gali būti apskųstas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui.
„Tokį sprendimą mes skųsime Šiaulių apygardos teismui, nes teismo argumentai mūsų neįtikino, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius. – Jeigu viduryje metų yra priimamas sprendimas didinti atlyginimą, kuris yra mokamas pagal patvirtintą biudžetą, iš kur pinigų tam gauti – atspausdinti? Tuose pačiuose nutarimuose nurodoma, kad pakelti atlyginimą, jeigu biudžete yra pinigų, tačiau jų nėra, nes tvirtinamas visų metų biudžetas pagal esamą atlyginimą. Tačiau, jeigu biudžetą patvirtinus departamentas priima sprendimą, iš kitų įstaigų ar darbuotojų pinigų neatimsime.“ Pasak E. Vaitkevičiaus, Telšių rajono apylinkės teismo sprendime neįtikino argumentas, kad Savivaldybė turėjo numatyti A. Razmino darbo užmokesčio didinimą, nes departamentas savo nutarimą buvo derinęs su ministerija: „Kuo čia dėta Savivaldybė? Mūsų niekas neinformavo, kad metų pradžioje jie ketina kelti atlyginimus. Apie visus sprendimus ir nutarimus sužinome tik jiems pasirodžius „Valstybės žiniose“.
Dėl nuo pernai vasaros besivelkančio teismo proceso bei iki jo buvusio tarsi kažkokio principinio rajono valdžios nenoro A. Razminui pakelti darbo užmokesčio koeficientą, šiandien (Telšių rajono apylinkės teismo sprendimu) papildomai iš mokesčių mokėtojų kišenės teks buvusiam Telšių r. sporto mokyklos direktoriui atseikėti vos ne dvigubą sumą (prie priteisto 6 042,33 Lt nesumokėto darbo užmokesčio – 6 500,57 Lt delspinigių ir 0,06 proc. delspinigių nuo priteistos nesumokėto darbo užmokesčio sumos nuo 2010 m. kovo 8 dienos iki sprendimo visiško įvykdymo bei advokato pagalbos išlaidas). Galime tik spėti, kad, Savivaldybei minėtą teismo sprendimą apskundus Šiaulių apygardos teismui, A. Razmino bylinėjimasis su Telšių rajono savivaldybe užtruks dar metelius, o gal ir kelerius. Ir jei buvusiam Telšių r. sporto mokyklos direktoriui Temidė vėl nusišypsos, dėl tokių rajono valdžios principinių sprendimų teks iš mokesčių mokėtojų pinigų sumokėti ne tik neišmokėtą darbo užmokestį, bet ir trigubai, jei ne daugiau, didesnius delspinigius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt