Kasmet Telšių rajone daugėja skyrybų. Pernai išsituokė 127 poros, 2022 metais – 121, 2021 metais – 101. O kiek dar išsiskiria porų, kurios nėra sudariusios oficialios santuokos, tačiau tokios statistikos neįmanoma pateikti.Skyrybų priežastys pačios įvairiausios. Šį kartą skaitytojams papasakosime istoriją apie greitas vestuves ir dar greitesnes skyrybas.
Giedra AKAVICKIENĖ
Skyrybos po pusmečio
Po trumpos pažinties karštai įsiliepsnoję jausmai ėmė ir užgeso. Praėjus vos dviem mėnesiams po vestuvių, tarp jaunavedžių prasidėjo dideli nesutarimai, kurie nuvedė į Telšių apylinkės teismo Telšių rūmus, kur dalyvaujant ieškovei ir atsakovui viešame teismo posėdyje išnagrinėta civilinė byla dėl santuokos nutraukimo.
Ieškovė prašė santuoką tarp jos ir atsakovo, sudarytą Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriuje, nutraukti dėl abiejų sutuoktinių kaltės.
Teismo posėdžio metu ieškovė nurodė, kad su atsakovu susipažino 2023 m. balandžio 1 d., netrukus jis pradėjo gyventi jos nuomojamame bute. Iš pradžių jų santykiai klostėsi normaliai, tad netrukus jie susituokė. Deja, po santuokos sudarymo praėjus maždaug dviem mėnesiams, ėmė ryškėti problemos, kilti konfliktai.
Pasak žmonos, sutuoktinis vartojo alkoholį, buvo labai pavydus, nuolat prikaišiojo jai kitus vyrus. Toks gyvenimas moteriai nepatiko, todėl ji apšaukdavo vyrą, konfliktuodavo.
Liks draugais ir toliau
Teisme moteris pareiškė tvirtai apsisprendusi nutraukti santuoką, tačiau su ekssutuoktiniu liksiantys draugais, jiedu susitinka, pasikalba. Tuo klausimu jai pritarė ir vyriškis.
Kartu pora išgyveno apie pusmetį, bet realiai bendro ūkio netvarkė, kiekvienas gyveno iš savo pajamų: ji gauna socialinę pašalpą, jis – neįgalumo pašalpą.
„Abu turėjome nuomojamus būstus, iš pradžių gyvenome pas mane, paskui – pas vyrą. Vaikų nesusilaukėme, jokio nekilnojamojo ar kilnojamojo turto neužgyvenome. Kreditorinių įsipareigojimų taip pat neturime“, – kalbėjo moteris.
Pripažino silpnybę alkoholiui
Į teismą paduotas sutuoktinis su ieškiniu sutiko ir papasakojo su moterimi kartu pragyvenęs apie pusmetį. Jis pripažino, kad mėgsta išgerti alkoholio, taip pat yra labai pavydus.
„Nesuprantu, kaip galima nepavydėti. Žmona bendraudavo, susirašinėdavo su draugais, senais pažįstamais, aš, žinoma, priekaištaudavau, o ji pykdavo“, – aiškino vyras ir pridūrė, jog dabar jokių pretenzijų nebeturi ir sutinka nutraukti santuoką.
Likęs vienas vyras toliau gyvena nuomojamame bute. Skundėsi, jog yra 50 proc. nedarbingas ir pragyvena iš gaunamos daugiau nei 200 eurų nedarbingumo pašalpos.
Kalti abu sutuoktiniai
Iš paaiškinimų matyti, kad sutuoktiniai gyvena atskirai, nebetvarko bendro ūkio, negyvena santuokinio gyvenimo. Šalys nurodė, kad santuoka iširo dėl atsakovo alkoholio vartojimo, pavydo ir dėl to kilusių abiejų šalių konfliktų.
Pora susipažino 2023 m. balandžio 1 d., netrukus susituokė, o tai, teismo nuomone, rodo, jog sprendimas susituokti buvo priimtas gerai nepažinus vienas kito.
Maždaug du mėnesius pora gyvena atskirai. Nors sutuoktiniai gyvena atskirai gana trumpą laikotarpį, tačiau iš kategoriškos ieškovės pozicijos matyti, jog išsaugoti šeimą nebėra įmanoma. Visos šios aplinkybės, teismo nuomone, sudaro pagrindą konstatuoti, kad dėl santuokos nutrūkimo kalti abu sutuoktiniai.
2024 m. kovo 19 d. teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu, nusprendė ieškinį tenkinti – santuoką, sudarytą tarp sutuoktinių, nutraukti dėl abiejų kaltės.