Telšių Žemaitės dramos teatro kūrybinė grupė naujus metus pasitiko intensyviai ruošdamasi spektaklio ,,Dekoratorius“ premjerai (režisierius Badri Tserediani), kuri Žemaitijos sostinėje bus pristatyta sausio 21 dieną 18 valandą. Spektaklis bus kartojamas sausio 27 d. 18 val.
Aurelija SERVIENĖ
Pavyko įgyvendinti idėją
Žemaitės teatro direktorius Deividas Rajunčius tikisi, kad naujasis spektaklis sudomins telšiškius ir visus atvykstančius teatro lankytojus.
Anot direktoriaus, pirmosios režisieriaus idėjos apie šią pjesę teatre sklandė jau gana seniai: „Režisierius Badri su šia pjese pas mane lankėsi dar mano darbo pradžioje, tačiau tąkart turėjome įvairių kitų sumanymų, tad atidėjome į šoną. Režisierius turėjo idėją, kad spektaklyje vaidins profesionalūs aktoriai, ja gyveno ir šiandien ją įgyvendino. Teatre turime tris profesionalius aktorius, kurie vaidina spektaklyje „Dekoratorius“, – tikino teatro vadovas.
Pasak D. Rajunčiaus, režisieriui tai buvo didžiulis iššūkis, nes teko dirbti su visiškai naujais žmonėmis. Prie jų prisijungė ir dar du svarbūs asmenys – scenografė Emilija Globytė ir režisieriaus asistentė Jurgita Rudėnaitė.
Premjera
B. Tserediani spektaklyje ieško atsakymo į klausimą ,,Ar įmanoma dekoruoti meilę?“ – tam pasitelkia Donaldo Čerčilio, žymaus anglų dramaturgo, pjesę „Dekoratorius“, kur atsiskleidžia daugiaplaniai personažai, jų gyvenimai nestokoja karčių patirčių, verčiančių netikėti tikra meile. Aktorių kuriami personažai tam nepasiduoda ir aktyviai siekia savo tikslų, stengiasi tvarkyti savo gyvenimus, rasti išeitis iš sudėtingiausių situacijų. O svarbiausia visi paprasčiausiai ieško savų būdų būti pastebėtais, priimtais ir mylimais. Romantinės komedijos scenos sodrios tikro gyvenimo pavyzdžių, nesusipratimų bei juoko. Jos drąsiai kviečia žiūrovą kartu keliauti personažų pasaulių labirintais.
Žemaitės dramos teatre ketvirtą spektaklį kuriantis režisierius B. Tserediani pasakojo, jog pjesė „Dekoratorius“ labai garsi ir labai didelės apimties, tad premjeroje žiūrovai išvys tik dalį šio kūrinio.
Nauji profesionalūs aktoriai
Premjeroje pamatysime tris naujus profesionalius aktorius: Valentino Masalskio mokines, Klaipėdos ,,Taško“ teatre sukūrusias ne po vieną vaidmenį, festivalių organizatores ir dalyves Solveigą Rėklaitytę, Veroniką Tarasevičiūtę – Šiaulytienę ir Domą Šiaulytį, rankų šešėlių teatro ,,Budrugana Lietuva“ vieną iš įkūrėjų, kuris reto amato subtilybių mokėsi Sakartvele, be to aktyviai kuriantį meno erdvę ,,Vileišio 18“.
Domas pasakojo, jog susigyventi su nauju vaidmeniu nebuvo labai sunku, nors tai yra vienas iš pirmų komedijinio žanro spektaklių jo teatrinėje veikloje: „Esu vaidinęs nemažai vaikiškų, draminių ir šokio spektaklių, bet jie labiau vidiniai, įeinantys į pasąmonės būseną. Tad čia buvo šiek tiek ir iššūkis, ir išbandymas kažko naujo.“
Veronika dalijosi mintims, apie spektaklio metu vykusius bandymus atrasti požiūrį į komediją per rimtąją pusę, kad ji neliktų tokia lėkšta. O jos vaidmens tikslas yra tiesiog atrasti tiesą ir nors kartą gyvenime būti mylimai.
Solveiga savo personažą pristatė, kaip labai patogiai gyvenančią asmenybę, kurios gyvenime viskas aišku, bet vieną dieną viskas griūva, tačiau ji nepasiduoda…
Merginai kūrybinis procesas atnešė labai daug gerų emocijų: „Susiformavo toks bendradarbiaujantis mūsų santykis su režisieriumi. Ir vieni, ir kiti tarsi turėjome vienas kitam kažką įrodyti. Ir taip mes kovojome. Susitiko dvi ugnys, dvi jėgos ir gimė tiesa!“
Scenografija
Prie šios šaunios komandos kuriant spektaklį prisidėjo ir jauna, kūrybinga menininkė, baldų dizainerė, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto IV kurso studentė Emilija Globytė, sukūrusi scenovaizdį ir kostiumus. Ji savo idėjas įgyvendino padedama dekano Ramūno Banio.
„Scenografiją sudaro, atrodo, paprasti ir elementarūs dalykai, kokia ir yra ta dekoratoriaus aplinka. Vyrauja natūrali mediena, konstrukcijos lengvai išrenkamos ir surenkamos, ant jų kabo popieriaus rulonai, ištiestas audinys. Sukurta patogi erdvė judėti aktoriams. Tuo pačiu tai tarsi iliuzija į namų, į tam tikrų kambarių erdvę, kur vyrauja šiek tiek chaoso“, – pasakojo Emilija.
Įdomus kūrybinis procesas
Režisieriaus asistente šiame kūrybiniame procese tapo jauna režisierė Jurgita Rudėnaitė, iki šiol savo patirtį rinkusi įvairiuose Lietuvos teatruose, dirbusi prie įvairių edukacinių-kūrybinių projektų.
Jurgita buvo pakerėta spektaklio kūrimo proceso, kurio pagrindinė dalis buvo susikalbėjimas: „Čia susitiko skirtingos mokyklos, skirtingos kultūros, skirtingos kalbos. Aktoriui Domui buvo labai didelis svoris viską vesti, nes čia išėjo tokia kalbų mišrainė: rusų, anglų, lietuvių. Buvo daug nuomonių, daug tiesios ieškojimų, didelis mokymasis.“
REIKĖS APSILANKYTI ŠIAME SPEKTAKLYJE BUS IDOMU PAMATYTI