Rugpjūčio 11 d. Žemaičių muziejuje „Alka“ atidaryta Lietuvos medalio kūrėjų stovykla „Lietuva – nuo Durbės iki Kovo 11-osios“. Dvidešimt šeštosios stovyklos dailininkai kurs medalius, kuriais sieks įprasminti lietuvių kovas už laisvę bei pažymėti svarbiausias šių metų jubiliejines datas – Durbės, Žalgirio mūšius ir Kovo 11-osios dvidešimtmetį.
Šiais metais stovykloje dalyvauja 17 žinomų medalio kūrėjų iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos. Pirmą kartą stovykloje medalius kurs ir Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakulteto studentai Rasa Špokauskaitė, Karolis Kauneckas ir Aušra Misiūrienė. Medalio kūrėjus konsultuos menotyrininkė Salomėja Jastrumskytė, istorikai Janina Bucevičiūtė ir Virginijus Jocys.
Dvidešimt šeštosios stovyklos dailininkus pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Valdemaras Ramšas. „Džiugu, kad kasmet Lietuvos medalio kūrėjai renkasi Telšiuose, ir jau drąsiai galima sakyti, kad Telšiai yra tikras Lietuvos medalininkų centras. Kasmet vykstančios stovyklos ir jose dalyvaujantys kūrėjai palieka mums didžiulę dovaną – savo darbus, kurie kūrybiškai įprasminama valstybės, mūsų krašto istoriją, asmenybes, svarbius įvykius. Dėkojame, kad Jūs savo darbais kasmet papildote unikalią muziejaus medalių kolekciją ir kartu garsinate Telšių vardą“, – sakė V. Ramšas.
Tradiciškai stovyklos dalyviams bus rengiama ekskursija po Telšių senamiestį. Torūnės universiteto atstovai pristatys savo dailės dirbtuves, medalius, vyks pokalbiai apie Lietuvos ir Lenkijos medalininkystės naujoves.
Sukurti medaliai bus eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Rugsėjo 14 d. Varšuvos miesto istorijos muziejuje vyks medalių paroda „Lietuvos istorija ir kultūra medaliuose“, kurioje bus eksponuojami Telšių stovyklose sukurti medaliai.
Lietuvos medalių kūrėjai kasmet renkasi Telšiuose į kūrybines stovyklas. Pirmoji stovykla vyko 1985 m. liepos 15–25 dienomis. Tikslas – atgaivinti ir populiarinti medalių meną. Tai kartu ir entuziastų pastangos grąžinti medalininkystę į dailę, suteikti šiems mažosios plastikos kūriniams šiuolaikinę meninę išraišką.
Stovyklos rengėjai – Žemaičių muziejus „Alka“ ir VDA Telšių dailės fakultetas. Stovyklos kuratorius – Petras Gintalas, projekto vadovė – Zita Dargaitė.
Lietuvos medalio kūrėjų stovykloje „Lietuva – nuo Durbės iki Kovo 11-osios“ sukurtų medalių parodos pristatymas ir stovyklos uždarymas vyks Žemaičių muziejuje „Alka“ 2010 m. rugpjūčio 27 d., 16 val.