Praėjusią savaitę žinomas Telšių visuomenininkas Algirdas Bacevičius sukvietė rajono žiniasklaidą į spaudos konferenciją. Telšiškis paviešino telefono skambučio įrašą, kur, kaip A. Bacevičius įtaria, buvęs KGB Telšių rajono poskyrio viršininkas Vytautas Masalskas grasino su juo susidoroti. Gegužės 23 d. A. Bacevičius kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros vyriausiąjį prokurorą su prašymu nustatyti jam skambinusio ir grasinusio asmens tapatybę bei patraukti šį baudžiamojon atsakomybėn.
A. Bacevičius pasakojo, kad šių metų balandžio 10 dieną, 15 val. 20 min., jam paskambino asmuo, kurio numeris + 370 6… (redakcijai numeris žinomas). Pokalbis truko apie 10 min. Telšiškis tvirtino, jog skambinęs asmuo jį įžeidinėjo, šantažavo, grasino fiziškai susidoroti. Esą skambučio iš to paties asmens jis buvo sulaukęs ir anksčiau – š. m. kovo 29 d., todėl, išvydęs jau matytą telefono numerį, nusprendė pokalbį įrašyti.
Telšių visuomenininko manymu, viešumas yra viena iš galimybių užkirsti kelią galimam nusikaltimui. Tad nusprendė pokalbio įrašą ne tik perduoti prokuratūrai, bet ir kreiptis į žiniasklaidą. Spaudos konferencijoje A. Bacevičius žurnalistams pateikė pokalbio su jam grasinusiu asmeniu kopiją. Nors telšiškiui skambinęs pašnekovas ir neprisistatė, tačiau A. Bacevičius įtaria, jog tai galėjo būti buvęs KGB Telšių rajono poskyrio viršininkas V. Masalskas, kurį ne kartą visuomenininkas viešai sveikino KGB dienos proga.
Kad skambino V. Masalskas, galima įtarti pasiklausius įrašo, kurio pradžioje neprisistatęs asmuo kalba: „Tu esi vienintelis žmogus, kuris sugeba pasveikinti KGB dienos proga. Parašysiu atsakymą – ačiū, kad vienintelis, kuris sugebėjo mane, tai… tiktai Bacevičius.“ Toliau pašnekovas imasi šantažo: „Aš parašysiu į spaudą, kad tu buvai mano KGB agentas, ir „klyčką“ aš tau sugalvosiu.“
Taip pat telefoniniame pokalbyje gausu grasinimų susidoroti su A. Bacevičiumi: „Daugiau dar kartą padarysi taip – aš tau nosį nuspausiu“ arba „Aš padarysiu taip, kad tau dirbti nebereikės“, „Tu pats nesupranti, kur tu vaikštai. <…> Kadangi už tavęs stovi visai kiti žmonės – tu vaikštai ribom, vaiki.“ Tarp galimai nuskambėjusių grasinimų A. Bacevičiui skambinęs asmuo nuolat siūlo susitikti akis į akį. Į šiuos siūlymus A. Bacevičius atsainiai atsako, jog su „kgb-istais“ nesusitikinėja. „Kgb-istas visų pirma yra žmogus normalus, – girgždantis balsas pasigirsta telefono ragelyje. – Anekdote tu. Tai yra patys geriausi žmonės.“
„Telšių ŽINIŲ“ paklaustas, kokia katė perbėgo tarp dviejų vyrų, V. Masalskas tvirtino nežinantis: „21-erius metus gyvenau ramiai. Dabar pradėjo mane sveikinti su profesine KGB diena.“ Ar balandžio 10 d., apie 15 val., jis skambinęs A. Bacevičiui, pašnekovas teigė tiksliai negalintis pasakyti. Tačiau neneigė, jog su juo kalbėjęs: „Aš jam sakiau, kad baigtų visas tas nesąmones. Vakar (gegužės 23 d., – red.) taip pat paskambinau ir pasiūliau baigti tą dviejų žmonių karą…“
Kodėl A. Bacevičiui grasino, jog viešai įvardins, kad šis buvo jo agentas, V. Masalskas atsakė, jog taip norėjęs pasakyti, kad gali prasidėti žaidimas, kurio metu nei jis, nei A. Bacevičius savo teisybės neįrodys: „Lygiai kaip istorija su Kazimiera Prunskiene ir Šatrijos ragana, – kalbėjo V. Masalskas. – Tokių žmonių – KGB patikėtinių – buvo labai daug, praktiškai po keletą kiekviename kolektyve. Jiems už tai buvo mokami pinigai.“
V. Masalskas pasakojo išėjęs iš darbo Žemaičių muziejuje „Alka“, kur dirbo Etninės kultūros ir Žemaitijos kaimo skyriaus vyr. muziejininku. „Skambindavo kažkas iš tremtinių į darbovietę ir prikišdavo dėl mano buvusio darbo KGB“, – savo apsisprendimą komentavo vyras. – Dėl savo praeities buvau nuolat morališkai veikiamas. Todėl nusprendžiau pasitraukti į verslą.“