
Įstaigų stambinimo vajus neaplenkė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Telšių departamento. Nuo šių metų vasario vidurio Telšių departamentas bus prijungtas prie didesnio teritorinio padalinio Šiauliuose. Kokie pokyčiai numatomi?
Monika GIRDVAINĖ
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad, LR Vyriausybei patvirtinus naują VMVT struktūrą, ji įsigalios nuo vasario 15 d. Ligšioliniai 10 VMVT teritorinių departamentų bus sujungiami į 6 stambesnius teritorinius padalinius: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos (apims Klaipėdos ir Tauragės savivaldybes), Panevėžio (apims Panevėžio ir Utenos savivaldybes), Šiaulių (apims Šiaulių ir Telšių savivaldybes), Alytaus (apims Alytaus ir Marijampolės savivaldybes).
Pranešama, kad pagrindiniai struktūriniai pasikeitimai susiję su teritorinių padalinių funkcijų atskyrimu: siekiama suvienodinti krūvius, priartinti prie kitų priežiūros institucijų teritorinio skirstymo. Paslaugų prieinamumui padalinių sujungimas esą įtakos neturės, darbuotojų darbo vietos nesikeis.
„Taigi lygiai taip pat ir VMVT Telšių departamentas (nuo vasario 15 d. Šiaulių apygarda) neabejotinai toliau vykdys pavestas funkcijas. Pagal naują struktūrą kiekviename VMVT teritoriniame padalinyje numatoma įsteigti du pavaldumu atskirtus skyrius, kurių vienas bus atsakingas už licencijų išdavimą, sertifikavimą, kitas – už kontrolės vykdymą. Įgyvendinant struktūrinius pokyčius nėra numatoma mažinti darbuotojų skaičiaus ar keisti jų fizinių darbo vietų. Šiuo metu yra rengiami nauji darbuotojų pareigybių aprašymai, teikiami pasiūlymai visiems VMVT darbuotojams, kurių funkcijos keičiasi. Kol kas minimam departamentui pasiūlymai dar nėra įteikti, todėl informacijos apie su naujais pasiūlymais nesutikusius darbuotojus neturime“, – paklausta apie pokyčius Telšių departamente komentavo VMVT Viešųjų ryšių skyriaus atstovė.
Ji pabrėžė, kad pagrindinis reformos tikslas – skaidrios, nepakančios korupcijai ir efektyvios struktūros sukūrimas, atskiriant kontrolės ir paslaugų funkcijas. Iki šiol teisę išduoti leidimą ūkio subjekto veiklai, nustatyti jo riziką ir kontrolės dažnumą, vykdyti šio subjekto kontrolę ir skirti nuobaudas turėjo vienas ir tas pats departamentas. Po pertvarkos šios funkcijos bus patikėtos atskiriems tarpusavyje nesusijusiems padaliniams, pavaldiems skirtingiems vadovams.
Tikimasi rezultato: mažiau patikrinimų, greitesnės ir kokybiškesnės bei lengviau gaunamos paslaugos, o sutrumpinus procesus kartu ir mažesnis darbo krūvis darbuotojams.
Informuojama, kad du VMVT departamentai, vienas jų Telšių, jau praėjusių metų pabaigoje dirbo pagal naują struktūrą ir išbandė pokyčius bandomojo projekto metu.
Šiaulių departamento vadovė Daiva Kazlauskienė teigė, kad bandomuoju laikotarpiu lengviau – priežiūros skyriuje, kadangi šias funkcijas iki bandomojo projekto pradžios atliko visi darbuotojai, sudėtingiau – paslaugų skyriuje, nes reikėjo darbuotojus išmokyti naujų darbų, suteikti prisijungimus prie kai kurių informacinių sistemų, kuriomis jie anksčiau nesinaudojo, ir pan.
Jos nuomone, projektas vyksta sklandžiai, darbuotojai suprato, kaip turės dirbti įsigaliojus naujai struktūrai.