Gegužės 3-iąją Telšių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje vyko atvirų durų diena. Renginys skirtas gaisrininkų profesinei šventei, Šv. Florijono dienai, paminėti. Buvo galima iš arčiau susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, turima technika ir apsilankyti jų darbovietėje.
Apie ugniagesių gelbėtojų darbą, gaisrų Telšių rajone statistiką kalbinome Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininką Raimundą Šakinį.
Meida GAIŽAUSKAITĖ
Atvirų durų diena Telšių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Gegužės 3 dieną Telšių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (PGT) vyko atvirų durų diena, kurios metu buvo galima susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, turima technika ir pabūti gaisrininkų darbo vietoje.
Taip pat Telšių PGT kartu su Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi organizavo mokinių piešinių konkursą „Gyvenkime saugiai“. Mokiniai šia tema kūrė darbelius, buvo suskirstyti į vyresniųjų ir jaunesniųjų grupes ir vėliau, renginio metu, apdovanoti.
„Per atvirų durų dieną turėjome daug lankytojų iš mokyklų. Moksleiviams pristatėme savo techniką, pakilnojome juos su automobilinėmis kopėčiomis. Tai buvo atrakcija vaikams ir kartu apdovanojome piešinių konkurso nugalėtojus prizais ir saldainiais“, – teigė Telšių PGT viršininkas R. Šakinis.
Respublikinis Šv. Florijono dienos minėjimas vyko Klaipėdoje
Pagrindinė respublikinė šventė vyksta kiekvienais metais vis kitame mieste. Šiemet ugniagesiai gelbėtojai iš visos Lietuvos rinkosi Klaipėdoje. Gegužės 4-ąją iškilmingai buvo paminėta Šv. Florijono – ugniagesių gelbėtojų – diena. Jų laukė įspūdingas renginys, šv. Mišios, nuoširdžios padėkos, linkėjimai. Renginyje dalyvavo ir keletas Telšių pareigūnų.
Ugniagesių gelbėtojų darbo iššūkiai
Gesinti gaisrus, vaduoti per avariją prispaustus automobiliuose, likviduoti chemines avarijas, skubėti į pagalbą nutikus nelaimei – ugniagesių kasdienybė. Šiemet Telšių rajone ugniagesiai gelbėtojai užgesino jau per 40 gaisrų.
„Tiek pernai, tiek šiemet didesnių iššūkių, didelių gaisrų, ekstremalių situacijų neturėjome. Tikrai labai skaudu pranešti, kad pernai gaisruose žuvo keturi žmonės, o šiemet – jau du. Mūsų gelbėtojai yra patyrę, tačiau, žinoma, emocinis pasiruošimas yra sunkus, bet tam vyksta įvairūs kursai – kaip reaguoti į ekstremalias situacijas, kaip valdyti stresą. Taip pat visada galima kreiptis į psichologą.
Šiuo metu trūkstame 2 darbuotojų, pamainose yra 41 žmogus, dirbame kas ketvirtą parą. Gaisrinės technikos amžiaus vidurkis tik 7 metai. Palyginus labai geras vidurkis, esame stipriai pažengę į priekį“, – kalbėjo R. Šakinis.