Gegužės 17 dieną Telšiuose, Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos konferencijų salėje, vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Žmogus šalia žmogaus“, skirta Telšių socialinių paslaugų centro veiklos 20-mečiui paminėti. Konferencijos tikslas – suburti tyrėjus ir praktikus, siekiant stiprinti tarpprofesinį bendradarbiavimą ir bendravimą, apžvelgiant Telšių socialinių paslaugų centro veiklos 20-metį.
Meida GAIŽAUSKAITĖ
Svečiuose – ministrė ir Seimo nariai
Konferenciją atidarė ir sveikinimo kalbą tarė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Ministrė Telšių socialinių paslaugų centro direktorei Rasai Gustienei įteikė dovaną – Lietuvos trispalvę vėliavą. Taip pat susirinkusius dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo nariai Valentinas Bukauskas, Rimantė Šalaševičiūtė, Laima Nagienė.
Telšių socialinių paslaugų centro pristatymas
Telšių socialinių paslaugų centro direktorė R. Gustienė konferencijoje pristatė centro raidą, sėkmes, iššūkius ir perspektyvas.
„Telšių socialinių paslaugų centro veiklos pobūdis yra socialinė veikla. Centro tikslas – didinti visų Telšių rajono bendruomenės narių galimybę gyventi orumo nežeminančiomis sąlygomis ir teikti socialines paslaugas įvairių socialiai pažeistų grupių asmenims ir šeimoms. Savo veiklą įstaiga pradėjo 2004 m. sausio 1 d. Šiuo metu Telšių socialinių paslaugų centre teikiama 13 socialinių paslaugų rūšių ir dirba 127 socialinės srities darbuotojai. Vienas iš pasiekimų – 2024 m. Telšių socialinių paslaugų centrui buvo suteiktas kokybės ženklas, kuris suteikia teisę vykdyti tarptautinę savanorišką veiklą. Telšių, Upynos, Mitkaičių, Žarėnų dienos centro darbuotojai pasiruošę priimti į savo komandas tarptautinius savanorius. Vienas iš iššūkių, kad Telšių socialinių paslaugų centras per savo „20 metų kelią“ į naujas patalpas kėlėsi keturis kartus. Dabartinės centro patalpos nėra pritaikytos asmenims su spec. poreikiais, senyvo amžiaus, mamoms su vaikais, nes nėra lifto, o esame įsikūrę 4 aukšte…“ – kalbėjo R. Gustienė.
Telšių socialinių paslaugų centro ateities planai – toliau tobulinti paslaugų teikimą, stiprinti bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis, siekti nacionalinio kokybės sertifikato, plėsti žaliojo socialinio darbo taikymo galimybes socialinėse paslaugose, diegti inovatyvias šiuolaikiškas paslaugas ir siekti tarptautinio bendradarbiavimo.
R. Gustienė savo pristatymą baigė žodžiais: „Socialinis darbas – kūrybinis darbas. Kiekviena diena pilna iššūkių, džiaugsmo, laimėjimo ir pralaimėjimo akimirkų.“
Svečių pristatymai
Konferencijoje buvo kalbama apie socialinių darbuotojų kompetencijų įgijimą ir tobulinimą, socialinių paslaugų įstaigų vadovų ir socialinių darbuotojų reflektyvumo kompetencijos stiprinimą supervizijos procese ir kitomis šiandienos aktualiomis temomis socialinio darbo ir socialinių paslaugų teikimo srityje.
Ligita Reišienė, Utenos rajono socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja, pristatė socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrą Utenos rajono savivaldybėje.
Ginta Gerikaitė, Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė, Socialinio darbo katedros lektorė, kalbėjo apie socialinių darbuotojų kompetencijų įgijimą ir tobulinimą.
Jūratė Griciūtė, VšĮ „Darni socialinė raida“ vadovė, psichologė, psichoterapeutė, supervizorė, Lietuvos profesinių santykių konsultantų asociacijos narė, ir dr. Kristina Rūdytė, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos docentė, supervizorė, Lietuvos profesinių santykių konsultantų asociacijos narė, pristatė pateiktis tema „Socialinių paslaugų įstaigų vadovų ir socialinių darbuotojų reflektyvumo kompetencijos stiprinimas supervizijos procese: teorija, praktika ir realybė“.
Po pristatymų Telšių meno mokyklos pedagogai ir mokiniai skyrė muzikinį sveikinimą.
Renginys baigėsi diskusijomis, konferencijos apibendrinimu, dalyvių patirties pasidalijimu prie kavos puodelio.