
Kasmet Telšių rajoną aplanko vis daugiau turistų. Pernai sulaukėme beveik 26 tūkst. svečių. Pasigrožėti Žemaitijos širdimi vyksta ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai. Akivaizdu, jog toks rezultatas pasiektas investuojant į lankytinų objektų sutvarkymą, turistinių maršrutų populiarinimą ir kultūrinio identiteto išskirtinumą.
Šiandien baigiamas įgyvendinti dar vienas su turizmo plėtra susijęs projektas – „Telšių regiono savivaldybes jungiančių turizmo trasų informacinės infrastruktūros plėtra“. Projekto metu įrengti lankytinų vietų informacijos stendai, stulpelinės kryptinės rodyklės miestuose ir miesteliuose, kelio ženklai su nuorodomis. Tikimasi, kad šios priemonės dar labiau padidins Telšių regiono kultūros ir gamtos paveldo lankomumą ir žinomumą.
Antanas NEKRAŠIUS
Tiek patys telšiškiai, tiek miesto svečiai greičiausiai pastebėjo Telšių rajono miestuose ir miesteliuose atsiradusius informacijos stendus, kelio ženklus su nuorodomis į lankytinas vietas. Telšių rajono savivaldybė kartu su Plungės, Mažeikių rajonų ir Rietavo savivaldybėmis baigia įgyvendinti Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Telšių regiono savivaldybes jungiančių turizmo trasų informacinės infrastruktūros plėtra“. Bendra projekto vertė – 587 278 Eur. Iš šios sumos Europos Sąjungos lėšos – 499 186 Eur, likusią dalį – beveik 89 tūkst. Eur – prisidėjo pačios Telšių regiono savivaldybės.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos Eglės Macienės teigimu, projektas skirtas didinti Telšių regiono lankytinose vietose besilankančių turistų informuotumą apie lankytinas vietas ir objektus, gerinti turizmo informacijos kokybę, aprėptį ir apimtį.
Pagrindinės investicijos susijusios su turizmo informacinės sistemos infrastruktūros gausinimu – kelio ženklų, nukreipiančiųjų rodyklių pėstiesiems, informacijos stendų ir pan. objektų įrengimu prie lankytinų objektų suderintame turizmo maršrute, esančiame Telšių regione. Bendras įrengtų turizmo informacinės infrastruktūros objektų skaičius – 448 vnt. Projektas įgyvendinamas kartu su partnerėmis Mažeikių, Plungės rajonų ir Rietavo savivaldybių administracijomis.
„Šiuo projektu buvo išgrynintas bendras visų keturių savivaldybių turistinis maršrutas, – kalbėjo Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja E. Macienė. – Atsižvelgta į esamus kultūros, gamtos paveldo objektus, saugomas teritorijas ir kitas turistų lankytinas vietas.“
Pasak E. Macienės, bus įrengti dideli informacijos stendai apie visų savivaldybių lankytinas vietas. Pavyzdžiui, svečią, atvykstantį iš Šiaulių pusės, ties Tryškių sankryža pasitiks stendas, kuriame jis galės susipažinti, kokius turizmo objektus galima aplankyti pakeliui. Susidomėjusį ir užsukusį, tarkime, apžiūrėti Ubiškės bažnyčios, pasitiks kitos nuorodos, vedančios jau link kitų lankytinų vietų. Taip žmogus įtraukiamas pamatyti kuo daugiau turizmo objektų.
Analogiški stendai pasitiks ir Rietavo (važiuojančius automagistrale Kaunas–Klaipėda), Mažeikių (iš Latvijos pusės) bei Plungės rajono svečius.
Projekto įgyvendinimo pabaiga – šių metų rugpjūčio mėnuo.
Tačiau tai dar ne viskas. Be jau minėto projekto, Telšių rajono savivaldybė įgyvendina dar tris turizmo plėtros projektus. Kartu su Kretingos ir Plungės rajonų savivaldybėmis vykdomi du
e. rinkodaros priemonių projektai, kurių metu bus sukurti du maršrutai: Žemaitiškumo (Žemaitijos istorinis) kelias ir Sakralinių (religinis) objektų kelias. Bus įdiegtos šios e. rinkodaros priemonės: interneto svetainė, mobilioji aplikacija su išplėstąja realybe bei integracijos vietoje, rinkodara socialiniuose tinkluose, turinio rinkodara, el. laiškai, reklama paieškos sistemose, reklama interneto portaluose.
Trečias, taip pat e. rinkodaros priemonių, projektas – „Lietuvos tarpukario architektūra“. Jį įgyvendina Kauno miesto savivaldybė kartu su partneriais visoje Lietuvoje. Keliasdešimt Kaune ir kituose miestuose esančių objektų pristatomi tekstais ir audiopasakojimais (ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, suomių, hebrajų, japonų, latvių, lenkų, rusų kalbomis) bei efektingomis fotografijomis, jie sudėlioti į patogius maršrutus. Viskas, ko reikia, – parsisiųsti į išmanųjį telefoną programėlę. Joje su papildytos realybės kamera bus galima pamatyti, kaip istoriniai objektai atrodė tuomet, kai buvo pastatyti – tarpukariu.
Drauge su įspūdingiausiais Kauno architektūros objektais projekte pristatomas ir bendras Lietuvos tarpukario architektūros kontekstas, į maršrutus įtraukiant ir Palangoje, Druskininkuose, Birštone, Plungės, Telšių rajonuose esančius pastatus. Šiame projekte Plungė ir Telšiai atstovauja mažesniesiems miestams, kuriuose ryškūs modernizmo ženklai pynėsi su lokaliomis statybos tradicijomis.