Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ugniagesiai gelbėtojai į įvykius skuba nauju gaisriniu automobiliu MAN. Šiais metais pagaminta automobilinė cisterna – moderni, turinti visą reikiamą įrangą gaisrams gesinti ir gelbėjimo darbams atlikti.
Monika GIRDVAINĖ
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šią vasarą įsigijo 58 vidutinės klasės automobilines cisternas su dviguba kabina. Jos perduotos šalies priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms. Vienas naujųjų gaisrinių automobilių spalio mėnesį atkeliavo į Telšius.
Telšių PGT viršininkas Raimundas Šakinis džiaugiasi atnaujintu gaisrinių automobilių parku ir teigia, kad turima naujausia įranga ir technika dar labiau pagerins ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas, taip pat padės užtikrinti gyventojų saugumą.
Šiuo metu Telšių gaisrinė turi tris gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilius: naująjį šių metų gamybos MAN, 2016 metų „Scania“ bei 2008 metų „Renault Kerax“. Naujasis MAN pakeitė 2005 metų gamybos „Renault“. Kaip rezervinė ši automobilinė cisterna atiduota Joniškio priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.
„Mūsų turimų gaisrinių automobilių amžiaus vidurkis – septyneri metai. Galime sakyti, kad pagal šį rodiklį Lietuvoje esame viena iš naujausius automobilius turinčių tarnybų“, – teigė R. Šakinis.
Viršininkas pasakojo, kad vienas pagrindinių naujosios automobilinės cisternos privalumų – didesnis pravažumas. Automobilis yra su didesnio važumo padangomis, skirtomis įvairioms kelio dangoms, leidžiančiomis važiuoti esant sudėtingomis važiavimo sąlygoms. Be to, automobilyje įrengta automatinė pavarų dėžė, juo gali vykti po 6 ugniagesius gelbėtojus. Kabinose vairuotojui ir keleiviams įrengti tvirtinimai suslėgtojo oro kvėpavimo aparatams.
Automobiliuose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai. Automobilinės cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai yra įjungiama atbulinės eigos pavara. Taip pat yra papildoma apšvietimo įranga – teleskopinis stiebas, elektrinė automobilinė gervė.
Automobilinių cisternų gale sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti ne mažiau kaip 7 t svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant stogo.
Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų. Jų talpa – 3 000 l. Automobilinėse cisternose įrengtos komunikacijos vandens cisternai pildyti tiesiogiai nuo hidrantų ir per automobilio gaisrinį siurblį.
Automobilinės cisternos kaina – 202 057,74 Eur.