Artėjant didžiosioms metų šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams – vėl atkuto telefoniniai sukčiai. Kasdien šalies nusikaltimų suvestinėse skaitome apie apgautus piliečius, atidavusius savo santaupas nusikaltėliams. Ne išimtis ir Telšių rajonas.
Lapkričio 9 d. Rainiuose vienuolikmetis berniukas atvykusiam nepažįstamam asmeniui atidavė šeimos santaupas ir mamos papuošalus. Vaikas patikėjo apgaviko žodžiais, neva jo tėvams atsitiko bėda ir juos reikia gelbėti. Beje, atvykėlis vilkėjo į policijos uniformą panašius rūbus. Šeima patyrė beveik 3 000 litų nuostolį.
Gruodžio 1 d. septyniasdešimt penkerių metų telšiškei į fiksuoto ryšio telefoną paskambinęs vyras prisistatė policijos pareigūnu ir pranešė, kad jos gyvenimo draugas padarė avariją. Norint, kad nebūtų keliama baudžiamoji byla, nukentėjusieji reikalauja 2 000 litų. Geraširdė moteris, patikėjusi tariamu „pareigūnu“, kartu su atvykusiu „kurjeriu“ nuskubėjo prie šalia namų esančio bankomato, paėmė iš jo reikiamą sumą ir atidavė atvykėliui. Tą patį vakarą paaiškėjo, kad jokios avarijos nebuvo, o jos buvęs draugas neturi nei automobilio, nei vairuotojo pažymėjimo.
Gruodžio 3 d. pavakarę fiksuoto ryšio telefonu devyniasdešimtmetei močiutei paskambinęs nepažįstamas vyriškis prisistatė policijos pareigūnu ir pranešė, kad jos anūkas pateko į bėdą. Norint jį išgelbėti, reikia sumokėti nukentėjusiesiems. Močiutė namuose turėjo 600 litų. Jai buvo liepta tuos pinigus perduoti žmogui, kuris pas ją atvyks. Dar bekalbant su „policininku“, atvyko nepažįstamas vyriškis. Jam moteris ir atidavė turėtus litus.
Dabar paskambinę apgavikai nebesitaria kaip anksčiau, kad atvyks po pusvalandžio ar valandos. Jei pamato, kad žmogus užkibo ant jų „kabliuko“, jie liepia atsinešti popieriaus lapą, neva reikės parašyti pareiškimą, kad perdavė pinigus; tą pareiškimą palengva diktuoja, prašo perskaityti net po kelis kartus, ką parašė; po pareiškimu pasirašys tas, kas pinigus pasiims; po to bėdon pakliuvęs artimasis bus paleistas. „Policininkas“ visada kalba labai mandagiai ir griežtai neleidžia padėti telefono ragelio. Dar bekalbant, kadangi žmogus berašydamas tariamą pareiškimą pasako savo adresą, atvyksta sukčių kurjeris.
Be to, vėl atgijo vienas pirmųjų sukčiavimo metodų: paskambinę ar parašę į mobiliojo ryšio telefoną SMS žinutes, sukčiai praneša apie neva didelį laimėjimą. Norint jį atsiimti, reikia papildyti telefono sąskaitas, tai yra nupirkti papildymus ir sukčiams padiktuoti kodus. Taip išviliojamos nemažos pinigų sumos.
Policijos pareigūnai gyventojus įspėja ir primena: policija niekada netarpininkauja tokiuose sandoriuose, neperdavinėja pinigų nukentėjusiesiems. Gyventojai, būkite budrūs – įspėkite savo mažamečius vaikus, pagyvenusius tėvus, giminaičius ir kaimynus, kad netikėtų tokiais skambučiais. Tegul artėjančios šventės Jums neša džiaugsmą ir malonius rūpesčius, o ne ašaras ir nusivylimą dėl prarastų santaupų.