Praėjusį ketvirtadienį naujai modernizuotoje Telšių rajono savivaldybės administracijos salėje įvyko Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis. Tačiau pirmąjį posėdžio blyną, kurį jau buvo galima stebėti internetu, prisvilino ne tik dingusi elektra, bet ir protestuojanti ir iš salės pasišalinusi opozicija. Likę vieni valdantieji tarsi balanos laikais svarstė ir priėmė daugiau nei 40 sprendimų.
Panaikino fondus
Telšių rajono savivaldybės taryba po bemaž keletą mėnesių trukusių diskusijų vis dėlto priėmė sprendimą likviduoti Telšių rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo ir Telšių rajono kaimo rėmimo fondus ir perskirstyti grąžintas Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo ir Telšių rajono kaimo rėmimo fondų lėšas. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos komisijos, kuri vertino Telšių rajono smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo ir Kaimo paramos fondų veiklą, pateiktą išvadą. Joje teigiama, jog šiuo metu pagal galiojančius įstatymus vietoje fondų turi būti programa, pagal kurią yra numatytas smulkaus ir vidutinio verslo bei ūkininkų rėmimas.
Panaikinus fondus, netruko atsirasti ir kitas sprendimo projektas, kuriuo Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos komisijos sudėtį. Programa, kurios lėšas skirstys devyni komisijos nariai, tikimasi pakeisti anksčiau be jokių problemų funkcionavusius Telšių rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo ir Telšių rajono kaimo rėmimo fondus. Komisijos pirmininku paskirtas Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Sigitas Motuzas, jo pavaduotoju – Vytautas Rakickas. Taip pat komisijoje dirbs Tarybos nariai Valdas Zykas, Stanislovas Čekanauskas, Alfreda Tamoševičienė, taip pat Telšių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Almantas Lukavičius, Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Slavinskis, rajono verslininkams atstovaus Telšių rajono verslininkų asociacijos prezidentas Valdas Knystautas. Komisijos sekretorė – Telšių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Loreta Kinčiuvienė.
Patvirtinto ataskaitas
Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino ir aibę ataskaitų, tarp jų ir Telšių rajono savivaldybės tarybos komisijos deryboms su investitoriais 2011 metų veiklos ataskaitą. Pastarajai komisijai nuo pernai metų gegužės vadovauja Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva. Per visą tą laiką komisija rinkosi į 2 pasitarimus ir aptarė buvusio konservų fabriko specialaus didžiųjų prekybos įmonių išdėstymo plano keitimo ir miesto infrastruktūros objektų tvarkymo, vėjo jėgainių parko investicijų klausimus.
Patvirtinta ir Telšių rajono savivaldybės tarybos kolegijos 2011 metų veiklos ataskaita. Kolegija per 2011 metus rinkosi vos į vieną posėdį ir aptarė bendrojo lavinimo ir neformaliojo švietimo įstaigų perspektyvas, svarstė švietimo įstaigų šilumos ūkio modernizavimo klausimus.
Pritarta ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjo Algirdo Žebrausko vadovaujamos Telšių rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos veiklos ataskaitai už 2011 metus. Per tą laiką Kultūros ir meno taryba rinkosi į keturis posėdžius bei svarstė šiuos klausimus: pinavijos (bijūno) kaip miesto gėlės simbolio juridinio įteisinimo, jos auginimo ir naudojimo per miesto šventes; svarbiausio XIII–XIV a. Lietuvos Durbės mūšio įamžinimo Telšiuose klausimą; skulptūros legendiniam Telšių miesto įkūrėjui Džiugui pastatymo prie Masčio ežero; Telšių menų mokyklos statybos vietos; pagrindinių miesto renginių finansavimo iš Savivaldybės biudžeto 2012 m. galimybes; meninės plokštės Konstancos susirinkimui Didžiojoje žemaičių sienoje sukūrimo ir sumontavimo 2012 m. per miesto šventę; išklausė informaciją apie miesto tvarkymo ir apželdinimo darbus 2012 m.
Išleisti visi mero fondo pinigai
Tarp šūsnio ataskaitų nepasimetė ir Telšių rajono savivaldybės mero fondo 2011 metų ataskaita.
2011 m. mero fonde pūpsojo 36 tūkst. Lt. Beveik visus juos – 35 758 Lt – ir pavyko išleisti. 4 049 Lt „nukentėjo“ nuo užsienio valstybių delegacijų, svečių ir juos lydinčių asmenų priėmimo, 8 794 Lt – nuo užsienyje arba Savivaldybėje rengiamų oficialių priėmimų, 9 441 Lt išleistas atminimo dovanoms, suvenyrams, gėlėms, sveikinimo raštams, Savivaldybei ir Valstybei nusipelniusių asmenų jubiliejams, šventėms ir kitiems apdovanojimams ir, galiausiai, 13 472 Lt sudarė išlaidos, susijusios su dalyvavimu labdaros, kultūros, sporto ir kituose visuomeniniuose renginiuose.