
Telšių sporto ir rekreacijos centras drauge su Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomene įvykdė tarptautinį projektą ,,Dia-spor(t)o sodas NZ“, kurio tikslas skatinti lietuvių tautiškumo šaknų prasiskverbimą Naujosios Zelandijos lietuvių diasporai per fizinio aktyvumo ir edukacines veiklas.
Aurelija SERVIENĖ
Viena iš projekto iniciatorių, Telšių sporto rekreacijos centro direktoriaus pavaduotoja Justina Pocevičiūtė – ne vienerius metus organizuojanti įvairius fizinio aktyvumo (regioninius ir nacionalinius) renginius, kurie suburia įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo dalyvius. Tai viena iš Justinos aistrų.
„Su Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomenės pirmininke Giedre, jau 6-tus metus gyvenančia Naujojoje Zelandijoje, kurį laiką kurpėme idėją padaryti bendrą projektą-renginį. Mano mintis buvo sieti jį su fiziniu aktyvumu, o Giedrės – su kultūriniu pamatu, lietuvybe. Manau, žmogus tokia būtybė, kai labai kažko nori, galvoji – nutinka manifestacija. Neilgai trukus iš Giedrės gavau nuostabią žinią – paskelbtas Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paraiškų teikimas lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo ir sporto projektams“, – pasakojo J. Pocevičiūtė.
Telšių sporto ir rekreacijos centras drauge su Naujosios Zelandijos bendruomene parengė ir pateikė bendrą projektą ,,Dia-spor(t)o sodas NZ“. „Sujungėme kultūrinę tematiką su fiziniu aktyvumu“, – teigė projekto iniciatorė.
Kai finansavimas buvo gautas, nuspręsta padaryti vieną didelį bendruomenės renginį, kuriame susiburtų Naujosios Zelandijos lietuviai ir aktyviai praleistų popietę atliekant įvairias fizinio aktyvumo ir lietuvybės puoselėjimo edukacines veiklas.
Buvo surengtos sporto žaidynes. Jose dalyvavo ne tik Naujosios Zelandijos lietuviai, bet ir jų šeimos, artimieji, kurie noriai įsitraukė į tautiškumo puoselėjimo veiklas ir sporto rungtis, kurių buvo ne viena: krepšinis, šeimų futbolas, regbio pradžiamokslis, orientavimosi varžybos apie Lietuvos valstybę, vaikų spalvotas bėgimas, estafetės, dailės ir kitos edukacinės pramogos, susijusios su lietuvybės išlaikymu.
Pasak J. Pocevičiūtės, tokie renginiai buria lietuvius, skatina socialinius ryšius, telkia bendram tikslui, vienija norint spręsti pilietiškumo ar kitas problemas. Skatina palaikyti glaudų ryšį su Lietuva, puoselėti lietuvišką identitetą, supažindinti su Lietuvos istorija vaikus ir artimuosius.
„Mums, kaip sporto centrui, – indėlis universalus: tai ir įstaigos įvaizdžio formavimas, fizinio aktyvumo skatinimas, prisidedant prie lietuvybės puoselėjimo. Žinoma, geroji praktika, kurią ir toliau tęsime bendradarbiaudami su Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomene vykdant panašaus pobūdžio projektus. Asmeniškai man, tai neįkainojama patirtis, plečianti suvokimą, organizuojant, vykdant tarptautinį projektą kitoje pusiaujo pusėje“, – sakė Justina.