Telšių Žemaitės gimnazijos rusų ir vokiečių kalbų mokytoja Daliutė Dambrauskienė dalyvavo tarptautiniame konkurse „Užsienio šalių geriausias rusų k. ir literatūros mokytojas“. Už dalyvavimą ir puikias žinias pedagogei įteiktas sertifikatas.
Pašaukimas
D. Dambrauskienė Žemaitės gimnazijoje dirba jau per 30 metų. „Mėgstu pastovumą. Mano gyvenime: viena mokykla, vienas darbas, vienas vyras“, – juokavo mokytoja.
Pokalbio metu pašnekovė prisiminė, jog dar mokyklos laikais didžiausia svajonė buvo tapti mokytoja. Visi vaikystės žaidimai buvo susiję su mokykla ir vaikais. Ypač daug šiltų prisiminimų moteriai kelia buvusios rusų ir vokiečių kalbų mokytojos. Jos buvo tarsi pavyzdys, kuriuo gyvenimo keliu eiti.
Pavykęs projektas
Daliutė „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo, jog yra naujovių nebijantis žmogus, dažnai dalyvauja įvairiose veiklose, kelia sau iššūkius, mėgsta save išbandyti.
Daug gerų prisiminimų ir patirties mokytoja įgavo vadovaudama vienam iš tarptautinių projektų, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp mokyklų, kolegų, pažinti kitas kultūras, pasidalinti gerąja patirtimi, naujoviškomis mokymo praktikomis.
Puikios žinios
D. Dambrauskienė jau ne vienerius metus yra rusų kalbos asociacijos narė. Ši asociacija išplatino pranešimą, jog visi norintys rusų k. mokytojai gali dalyvauti tarptautiniame projekte „Užsienio šalių geriausias rusų k. ir literatūros mokytojas“. Čia pasitikrinti savo žinias panoro 330 pedagogų iš 20 šalių. Iš Lietuvos dalyvavo dvylika mokytojų, o Telšių rajonui atstovavo viena D. Dambrauskienė.
„Vedama smalsumo ir norėdama pasitikrinti savo žinias, pradėjau I etapą. Per 1 val. laiko kompiuteriu turėjau atlikti metodikos ir pedagogikos žinių užduotis. Buvo tikrai nelengva, mat daugelis pedagoginių terminų pasikeitę“, – pasakojo mokytoja.
Sėkmingai įveikusi pirmąjį etapą, telšiškė ėmėsi antrosios užduoties. Tai buvo kūrybinis darbas – esė iki 5 000 žodžių. Vėliau mokytojai teko aprašyti pamokos vedimo metodiką, pateikti darbo su tekstu metodus, aiškinti ir komentuoti patarles ir frazeologizmus. Tam prireikė nemažai darbo ir laiko. „Buvo nelengva, bet norėjau save išbandyti, esu smalsus žmogus“, – sakė pašnekovė.
Finalinis konkurso etapas vyko jau Maskvoje. Į jį pateko tik 15 pedagogų. Gaila, bet Žemaitės gimnazijos mokytojos tarp jų nebuvo. Dėl to D. Dambrauskienė sako tikrai nenusiminė, mat paskutinysis etapas buvęs gana nelengvas – reikėjo vaidinti, atlikti kūrybines užduotis ir pan.
Už dalyvavimą tarptautiniame projekte ir parodytas puikias žinias Žemaitės gimnazijos mokytojai buvo atsiųstas sertifikatas, kuris bus užskaitomas kaip kvalifikacijos kėlimas.