Praėjusią savaitę Žemaičių muziejuje „Alka“ vyko XXXIV Tarptautinės medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovyklos „Lietuvos kelias. 100 metų“ uždarymo ir sukurtų medalių parodos atidarymo ceremonija. Renginio metu pristatyti, aptarti bei įvertinti stovykloje pasiekti rezultatai, apžvelgta ir išanalizuota meninė medalių išraiška ir simbolika.
34-oji Tarptautinė medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovykla vyko dvi savaites. Šiemet ši stovykla įtraukta į Telšių rajono savivaldybės Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą. Tai – seniausia Europoje medalio menininkų kūrybinė stovykla, išaugusi į tarptautinį lygmenį, sukviečianti kurti aukščiausio lygio metalo plastikos meistrus iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Izraelio, Italijos.
Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorės pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė padėkojo stovyklos dalyviams bei išreiškė viltį, jog ir kitąmet medalininkai sulauks ne tik moralinio, bet ir finansinio valdžios palaikymo: „34-erius metus stovykla gyvavo kaip graži iniciatyva, dabar jau kaip projektas, prašantis paramos. Kartais pavyksta lėšų gauti, kartais – ne. Šiemet pavyko – sulaukėme finansavimo iš Kultūros ministerijos. O kartu su Telšių rajono savivaldybės skirtomis lėšomis šių metų stovyklos biudžetą sudarė 5 300 Eur.“
Anot I. Vaitiekienės, stovyklos pagrindiniai tikslai įgyvendinti. Negana to, stovykloje vyko ne tik kūrybinės dirbtuvės, bet ir švietėjiška veikla – vaikų dienos centro auklėtiniai dalyvavo edukacinėje popietėje, pristatytas Žemaitijos kūrybos almanachas.
Telšių rajono savivaldybės vardu stovyklos dalyvius sveikino tuomet dar Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas ėjęs Kęstutis Gusarovas. Vicemeras pasidžiaugė, jog šiemet visi renginiai, taip pat ir medalininkų stovykla, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, bei vylėsi, jog kitąmet, švenčiant Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-ąsias metines, medaliai „prabils“ žemaitiškai.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.