Smurtaujantį telšiškį R. P. (gim. 1965 m.) paliko sugyventinė, o Telšių rajono apylinkės teismas ne tik apribojo jam laisvę, bet ir įpareigojo neatlygintinai dirbti neįgalių, nusenusių žmonių globos namuose bei dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Giedra AKAVICKIENĖ
Išgertuvės baigiasi smurtu
Bylos duomenimis, pirmas konfliktas tarp sugyventinių įvyko 2016 m. rugpjūčio 15 d. Pas kaimynus Žolinę šventusi pora grįžo namo ir susipyko.
Apie 22 val., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas vidutinis, 1,70 prom., girtumas), savo namuose vyras moterį apdaužė staline lempa ir metaliniu indu. Smūgiai kliuvo į galvą. Nuleidęs garą, smurtautojas lyg niekur nieko nuėjo miegoti.
Nepraėjus nė metams, 2017 m. birželio 23 d., nuo 1 iki 9.39 val., vyras vėl būdamas girtas (nustatytas vidutinis, 1,67 prom., girtumas) siautėjo namuose. Kumščiu trenkė sugyventinei į nosį, tampė už plaukų ir ausų.
Be to, smurtautojas apkandžiojo moterį: įkando į nosį, skruostą, ranką.
Paskui čiupo geležinį samtį ir vožė aukai į galvą, kumščiu trenkė į nosį. Nukentėjusioji patyrė fizinį skausmą.
Po penkerių metų – skyrybos
Abiejų incidentų metu sugyventiniai buvo neblaivūs, o vyras sunkiai prisiminė įvykius. Jis tikino neprisimenantis, ką šių metų birželį padarė gyvenimo draugei. Pamena esą tik tiek, kad valė sugyventinei kraują.
Nukentėjusioji kalbėjo, jog su sugyventiniu gyvenanti maždaug penkerius metus, bet daugiau nebenorinti nė dienos kartu praleisti – pavargo nuo smurto išpuolių.
Moteris atskleidė, jog vyras tampa agresyvus padauginęs alkoholio.
Atsitokėjęs valė kraują, atsiprašinėjo
Apie per Žolinę kilusį konfliktą moteris pasakojo, kad grįžus iš kaimynų namo, atsigulė į lovą, tada sugyventinis kažko paklausė, ir kilo skandalas.
Nukentėjusioji tvirtino, kad vyras griebė nuo staliuko lempą, indą ir trenkė jai per galvą. Staiga smurtautojo rankose sužvilgo peilis.
Išsigandusi kraujuojanti moteris išbėgo pas kaimynus. Šie iškvietė policiją. Sugyventinis buvo sulaikytas, paskui atsiprašė draugės, ir jiedu susitaikė iki kito karto.
Kaip pasakojo telšiškė, šiemet birželio 22-osios vakarą su sugyventiniu gurkšnojo alų, staiga vyras vėl sužvėrėjo. Agresyviai nusiteikęs sugyventinis taip stipriai įkando į nosį, kad pasileido kraujas.
Bet netrukus atsitokėjęs smurtautojas puolė rūpintis auka, atsiprašinėti. Atnešė rankšluostį, valė veidą, tačiau taika neilgai vyravo miegamajame.
„Naktį vyras vėl pradėjo muštis, sudavė geležiniu samčiu į galvą, įkando į ranką, kumščiu sudavė į nosį. Vėl pradėjo bėgti kraujas. Sugyventiniui nuo grindų valant kraują, paskambinau į policiją. Tada jis paėmė peilį ir pagrasino, kad papjaus, bet tuo metu atvažiavo policija ir mane išgelbėjo“, – teisme širdgėlą liejo auka.
Dalyvaus smurtinį elgesį keičiančiose programose
Teismas R. P. pripažino kaltu padarius dvi nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos BK 140 str. „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ 2 d., subendrino už du nusikaltimus paskirtas bausmes iš dalies sudedant ir paskyrė subendrintą bausmę – laisvės apribojimą devyniems mėnesiams, įpareigojant per tris mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 40 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.
Paskirtą bausmę sumažinus vienu trečdaliu, paskirta galutinė bausmė – laisvės apribojimas šešiems mėnesiams, įpareigojant per tris mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 40 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.
Laisvės apribojimo bausmės vykdymo laikotarpiu telšiškiui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – jis privalės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Nenorėčiau, kad toks tipas atidirbtų su neįgaliaisiais ar nusenusiais žmonėmis. Tokiam
net prižiūrėt naminių gyvūnėlių negalima patikėt jau nekalbant apie žmones.