
Nuo birželio Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje pradėjo dirbti vidaus ligų gydytoja – rezidentė Justina Naginevičienė. Jauna medikė džiaugiasi puikia atmosfera ir geromis darbo sąlygomis.
Monika GIRDVAINĖ
J. Naginevičienė kilusi iš Sedos miestelio Mažeikių rajone. Baigusi Vytauto Mačernio gimnaziją įstojo studijuoti mediciną Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Šiuo metu ji – penktų metų vidaus ligų rezidentė. Studijų metais gydytoja dirbo Priėmimo-skubios pagalbos skyriuose Kauno ligoninėse, o nuo birželio darbą pradėjo Regioninėje Telšių ligoninėje. Su šeima Kauną į Telšius iškeitusi medikė teigia, kad tai – galimybių miestas, kuriame viskas puikiai subalansuota.
„Telšių ligoninė nustebino savo tvarka ir personalo profesionalumu bei geraširdiškumu. O ir Telšiai tapo jaukiu ir pilnu galimybių tobulėti bei šviestis miestu visai šeimai. Seniau į Telšius atvykdavau pailsėti, pasipildyti gerų emocijų. Kažkada būdama čia pagalvojau, kad galėčiau Telšiuose gyventi – vyksta kultūros renginiai, koncertai, yra dvi nuostabios bažnyčios, puikiai sutvarkyta paežerė, sudarytos galimybės sportuoti. Sūnus labai mėgsta sportą, pati laisvalaikiu irgi mėgstu bėgioti. Čia viskas taip subalansuota, kad grįžęs po darbo gali atsigauti ir fiziškai, ir emociškai“, – džiaugėsi pašnekovė.
J. Naginevičienė pasakojo, kad mediko kelią pasirinko paskatinta gimnazijos mokytojų, o ir pati šia sritimi domėjosi dar būdama visai maža mergaitė.
„Turiu nuotrauką iš Užgavėnių šventimo vaikystėje, kai buvau persirengusi gydytoja. O ir tėvai pasakojo, kad visi mano pliušiniai žaislai buvo šlapi nuo švirkštu leidžiamų vaistų <…>. Visada gerai mokiausi. Matydami mano savybes, tokias kaip darbštumas, atsakingumas, drąsa, vyresnėse klasėse mane labai motyvavo mokytojai. Jie įžvelgė, kad man tiktų medicinos studijos, tad nusprendžiau eiti šiuo keliu ir nenusivyliau. Medicina žavi tuo, kad galiu visas savo įgytas žinias, patirtį, įgūdžius panaudoti diagnozuodama ligas ir gydydama žmones“, – teigė medikė.
Darbas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje – ne iš lengvųjų. Neretai pasitaiko negatyvių, piktybiškai nusiteikusių pacientų, tačiau apie blogus dalykus J. Naginevičienė sakė negalvojanti.
„Dėl to ir mokomės dešimt, vienuolika metų. Mokomės visko, ne tik medicininių dalykų: kaip bendrauti su pacientais, kaip spręsti konfliktus, kaip valdyti savo ir pacientų stresą. Dažnai čia ateina žmonės, turintys didelių problemų, išsigandę, ypač vaikų tėveliai. Kartais žmogus stresuoja ar pyksta tiesiog dėl to, kad jam trūksta žinių. Kai viską paaiškini, patari, ką daryti toliau, pacientas išgirsta ir jam pasidaro ramiau. Dirbant Priėmimo skyriuje svarbiausia yra identifikuoti gyvybei pavojingas būkles, laiku skirti gydymą ir nukreipti pas specialistus“, – apie savo darbą kalbėjo gydytoja.
Pasak jos, sunkiausia darbe suvokti, kad gydytojai – ne visagaliai ir dar daug ko nežino. Daug pastangų reikalauja išlikti budriam ir dėti maksimalias pastangas stebint pacientų būklę visą parą – dieną ir naktį.
Darbo rezultatas džiugina tada, kai pacientai išeina iš ligoninės su šypsena, sąmoningesni ir pasiryžę labiau rūpintis savo sveikata.