
Nusistovėjus itin sausiems ir saulėtiems orams Telšių miesto ir rajono gyventojai suvartoja gerokai daugiau vandens. Bendrovės „Telšių vandenys“ atstovo teigimu, mieste dėl vandens tiekimo problemų nekyla, turima daug resursų. Kaimiškose vietovėse tenka susidurti su vandens slėgio svyravimais, stebimas vandens drumzlėtumas, tačiau tikinama, kad situacija kontroliuojama.
Monika GIRDVAINĖ
„Telšių vandenų“ meistras, atliekantis direktoriaus pavaduotojo funkcijas, Ovidijus Bukantas, informavo, kad pastarosiomis savaitėmis bendras vandens suvartojimas Telšių mieste šoktelėjo vidutiniškai nuo 2 700 iki 3 300 kubinių metrų per parą. Didžiausias suvartojimas stebimas 19–23 valandomis. Tokiu metu, tikėtina, gyventojai, grįžę iš darbų, laisto augalus, pievas.
„Telšiams bei šešioms gyvenvietėms su sodų bendrijomis vanduo tiekiamas iš Siraičių ir Kungių vandenviečių <…>. Vandentiekio vamzdžių diametrai yra pakankamo dydžio, todėl vandens tiekimo sutrikimų šioje zonoje nėra. Vandenviečių ištekliai pakankami“, – komentavo O. Bukantas.
Šiuo metu geriamuoju vandeniu yra aprūpinami visi rajono gyventojai, tačiau pasitaiko gyvenviečių, kuriose dėl išaugusio vandens suvartojimo tenka susidurti su tam tikromis problemomis.
„Kaimiškose vietovėse situacija yra kontroliuojama. Ypatingas dėmesys skiriamas Lauko Sodai, Žarėnams ir Tryškiams, kuriuose pastebimas vandens suvartojimo padidėjimas iki keturiasdešimties procentų. Užsitęsus sausrai minėtų kaimų abonentams siųsime SMS pranešimus, su prašymu naudoti vandentiekio vandenį tik buitinėms reikmėms. Kituose kaimuose vandens suvartojimas yra padidėjęs apie trisdešimt procentų“, – informavo „Telšių vandenų“ atstovas.
Pašnekovo teigimu, siurblių našumai iš gręžinių yra parinkti buitiniam gyventojų vandens vartojimui, todėl, kai iš tinklų laistomi sodai ir želdynai, žmonės gali susidurti su vandens slėgio svyravimu. Padidėjus vandens vartojimui taip pat galimas spalvos atsiradimas vandenyje. Tikinama, kad toks vanduo sveikatai nepavojingas.
„Taip nutinka dėl ant vandentiekio vamzdžių sienelių susidariusių nuosėdų. Esant stabiliam vandens vartojimui (buitinėms reikmėms) vandens greitis vamzdyje yra lėtas, o papildomai naudojant želdynams ir augalams laistyti, vandens tekėjimo greitis padidėja. Tada ant vamzdžių sienelių susidariusios nuosėdos sukyla. Nuosėdos vandenyje nėra pavojingas, jose nėra toksiškų medžiagų. Paprastai tai – geležies nuosėdos, mangano oksidai“, – sakė O. Bukantas.