Telšių suaugusiųjų mokykla drauge su partneriais iš Turkijos, Vokietijos, Austrijos, Rumunijos ir Prancūzijos dalyvauja tarptautiniame projekte „Skonio ugdymo mokykla: mitybos kultūra ir gyvenimo menas Europoje“ (GOUT). Siekiama išsamiau susipažinti su kitų šalių virtuve, tradicijomis, ugdyti sveiko mitybos įpročius, išleisti bendrą receptų knygą.
Balandžio 20–25 d. vykome jau į priešpaskutinį partnerių susitikimą Turkijoje, Konyos regione. Kelionės metu lankėmės Beišehiro mieste, savo dydžiu primenančiame Telšius, Huyuk kaime bei apie pusantro milijono gyventojų turinčiame Konyos mieste. Patirti įspūdžiai ištrynė visus vaizduotėje susikurtus stereotipus apie šią šalį, susipažinome su konservatyviąja Turkijos dalimi, kur puoselėjamos senosios tradicijos, gyvena santūrūs žmonės. Konyos miestas, dar vadinamas Dvasių miestu, mus pasitiko mečečių gausa ir grožiu, pradžiugino žydinčiomis tulpėmis bei besiskleidžiančiais medžių žiedais. Susitikimo organizatoriai pasirūpino, kad laiką praleistume turiningai ir įdomiai. Teko dalyvauti Vaikų dienos šventėje, išvysti dervišų pasirodymą bei ragauti jų maisto. Visi ruošėme bei skanavome tradicinių turkų patiekalų, klausėmės pranešimų apie turkų virtuvės ypatumus, diskutavome apie šalių mitybos panašumus bei skirtumus, išgirdome, kaip į šio projekto veiklą buvo įtraukta vietos bendruomenė. Įsitikinome, kad turkų patiekalai gardūs ir sveiki. Jiems pagaminti naudojama daug vaisių bei daržovių, viskas gausiai gardinama citrinos sultimis ir medumi.
Ypatingą vietą mityboje užima duonos gaminiai bei sriubos, prie daugumos patiekalų pasiūlomas natūralus jogurtas. Ši šalis turi senas saldumynų gaminimo tradicijas. Desertų įvairovė džiugina akį bei kviečia skanauti. Mus ypač sužavėjo baklava – tradicinis turkiškas gardumynas. Nuostabi ir šalta rožių arbata, dar vadinama meilės gėrimu.
Projekto koordinatorius iš Vokietijos pristatė išleistą receptų knygą, kuriai medžiagą rinko visi projekto dalyviai. Šioje knygoje esančius tradicinių lietuviškų patiekalų receptus pasiūlė mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai.