Gegužės antroje pusėje Telšių „Ateities“ vidurinės mokyklos geografijos mokytoja Vaida Raibužienė su mokiniais vyko į edukacinę kelionę „Vidinių ir išorinių procesų įtaka Čekijos ir Slovakijos paviršiui“.
Važiuodami per Lenkiją, atkreipėme dėmesį, kad šiaurinės jos dalies paviršius yra labai panašus į Lietuvos. Pietinėje dalyje paviršius kyla. Čia daugiau įtakos turėjo vidiniai procesai, todėl susiformavo kalnai.
Pailsėję patraukėme link Čekijos. Tai antroji mūsų aplankyta šalis. Čekijos plotas nežymiai didesnis už Lietuvos.
Aplankėme Čekijos Šveicarijos nacionalinį parką, kuriame pamatėme didžiausią Europoje natūraliai susidariusią smiltainio uolą – Pravčiska brana. Atvykę į Prahą apžiūrėjome Karalių rūmus, Šv. Vito katedrą, astronominį Orlojaus laikrodį, rotušę, Parako vartus bei perėjome vienu iš seniausių Karolio pėsčiųjų tiltu.
Apžiūrėję Čekijos sostinę, pajudėjome link Slovakijos. Atvykę į šią šalį, kelionės dulkes nuplovėme, stiprybės ir ištvermės pasisėmėme Tatralandijos vandens pramogų parke. Pailsėję terminių vandenų baseinuose ir išbandę visas siūlomas atrakcijas, buvome pasiruošę tęsti kelionę.
Pirmą dieną kalnuose atlikome aklimatizacinį žygį. Pasivaikščiojome palei kalnų upę, stebėjome krioklius, vaišinomės kalnų žolelių arbata specialiuose kalnų nameliuose – „chatose“. Vakare kepėme dešreles, žaidėme ir kaupėme jėgas artėjančiai, daug įspūdžių žadančiai dienai.
Dieną pradėjome nuo Demianiovo laisvės urvų. Neregėto dydžio ir išvaizdos stalaktitai ir stalagmitai pakerėjo savo grožiu. Nespėję atsitokėti jau buvome pakeliui į Chopako viršūnę. Deja, dėl nepalankių oro sąlygų jos nepasiekėme.
Paskutinę kelionės dieną, važiuodami link Lietuvos, aplankėme ir buvusią Lenkijos sostinę – Krokuvą.