Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Telšių skyriaus pirmininkės Adolfinos Striaukienės iniciatyva Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje vyko netradicinė istorijos pamoka gimnazistams, skirta Lietuvos laisvės kovoms atminti. Šios pamokos metu buvo prisimintas 1946 m. lapkričio 18 d. Vilniuje sovietų nužudytas mūsų gimnazijos globėjas Telšių vyskupas Vincentas Borisevičius.
Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narys, laisvės kovų metraštininkas Zenonas Jaška trumpai, bet įtaigiai pasidalijo savo prisiminimais apie dalyvavimą rezistenciniame judėjime, užsiminė apie savo golgotos kelią Vorkutos lageriuose, kur sutikti buvę laisvės kovų dalyviai su juo pasidalijo savo prisiminimais apie Lietuvos laisvės armijos Žemaičių regiono ir jos pagrindu vėliau susikūrusios Žemaičių apygardos partizanų kovas už laisvę, buvo prisiminti partizanų vadai Kazys Veverskis, Jonas Simaška-Liepa, Vladas Montvydas-Žemaitis ir kt. Prelegentas pažymėjo, kad buvę partizanai labai pagarbiai kalbėjo apie Vyskupą Vincentą Borisevičių, likusį net sunkiausių persekiojimų ir kankinimų metu ištikimą Dievui ir Tėvynei. Jis pabrėžė, kad Vyskupas gynė Lietuvos laisvės siekius, tačiau susitikime su partizanais ypač akcentavo, kad būtina vengti civilių žmonių žudynių, kėlė aukštus partizanų, kaip laisvės kovų dalyvių, moralinius kriterijus.
Netradicinėje istorijos pamokoje dalyvavęs gimnazijos kapelionas prel. dr. Juozas Šiurys pažymėjo, kad V. Borisevičius buvo gilaus tikėjimo žmogus, visu savo gyvenimu liudijęs Kristų, brutalaus totalitarizmo sąlygomis gynęs žmogaus orumą ir kiekviename, o ypač pažemintame ir paniekintame žmoguje, matęs savo brolį ir seserį Kristuje. Todėl Vyskupas padėjo Raudonosios armijos kariams, patekusiems į nacių nelaisvę, gelbėjo žydus, o Sovietų Sąjungai reokupavus Lietuvą, rėmė tautos laisvės, o taip pat ir tikėjimo laisvės, siekius.
Kapelionas pakvietė visus melstis į Dievo tarną V. Borisevičių, prašant jo pagalbos bei užtarimo pas Viešpatį, bei melsti Dievą, kad Vyskupas greičiau būtų paskelbtas palaimintuoju ir vėliau šventuoju.