35 metų Aleksandra Serdiuk-Potsene yra gimusi Sankt Peterburge. Lietuvoje gyvena ketvirtus metus.
Nuo šešerių metų didžiąją laiko dalį Aleksandra leido šokių scenoje, tačiau baigė Veterinarijos akademiją – įgijo veterinarijos ir sanitarijos eksperto specialybę. Nuo mažų dienų išmoko mokslus derinti su darbu – mokėsi ir kartu šoko viename šokių kolektyve, grojo būgnais. Kaip sakė moteris, jos tikroji profesija yra labai nutolusi nuo sceninio gyvenimo.
Diana PUZERĖ
„Aš visuomet esu ten, kur muzika ir šokiai, net ir su vyru susipažinau laivo diskotekoje. Mano vyras Deividas nuo pat pradžių labai rimtai žiūrėjo į mūsų santykius – dvejus metus pas mane važinėjo į Sankt Peterburgą. Jis tuo metu dirbo Švedijoje, kvietė mane atvažiuoti pas jį, bet man buvo labai sunku palikti šeimą, draugus, šokius, darbus. Tačiau pasiryžau išvykti pas jį. Švedija pasirodė labai rami šalis, pradžioje man buvo liūdna“, – savo gyvenimo istoriją pradėjo pasakoti Aleksandra.
Po trejų metų, praleistų Švedijoje, Aleksandra su vyru Deividu persikėlė gyventi į Lietuvą, į Žemaitiją, vyro gimtinę – Viešvėnus.
„Susilaukėme dukros Alisos, kuri gimė Vilniuje. Tuo metu, kai buvau sostinėje, nesupratau, kodėl man reikia kalbėti lietuviškai, jei tiek daug žmonių aplink kalba rusiškai. Tačiau atvažiavusi į Viešvėnus supratau, kad viskas – nei anglų, nei rusų, nei švedų kalbomis aš kalbėti negaliu, privalau išmokti lietuvių kalbą“, – dalijosi prisiminimais moteris.
Ji po truputį pradėjo dirbti šokių srityje, ten, kur jaučiasi geriausiai ir gali būti savimi. Patį didžiausią palaikymą gavo iš savo vyro mamos, anytos Birutės – be jos Aleksandros šokių karjera nebūtų įgavusi tokio pagreičio.
„Pradžioje, net ir nemokėdama lietuvių kalbos, ėmiau vesti zumbos užsiėmimus, kadangi ten nereikia daug kalbėti, reikia tik šokti“, – šypsojosi pašnekovė.
Moteris jau kalba lietuviškai, tačiau žemaičiuoti dar sekasi prastai. Jos teigimu, lietuvių kalba yra išties sudėtinga, tad ir dabar kalbant vis dar pasitaiko klaidų. Tačiau viešniai iš kitos šalies yra labai įdomi žemaičių kultūra: „Praėjusiais metais turėjau galimybę persikūnyti į Tadą Blindą. Esu dėkinga šokiams – šokdamas gali virsti bet kuo.“
Lietuvoje Aleksandrai patinka, žymiai sunkiau jai buvo gyventi Švedijoje, kadangi miestelis, kuriame ji buvo įsikūrusi, buvo labai mažas, su nedaug žmonių, moteriai buvo pernelyg ramu. Kadangi ji pati yra kilusi iš didmiesčio, o ir gyveno pačiame miesto centre, – yra pratusi prie šurmulio.
„Man labai patinka žemaičiai. Žinoma, visi žmonės yra skirtingi, tačiau mane supa daug gerų žmonių. Tačiau kartais pajuntu, jog Telšiuose žmonės yra ne tokie laisvi kaip didesniuose miestuose. Pasigendu visuomenės susidomėjimo naujais projektais ir renginiais“, – dalijosi savo nuomone Aleksandra.
Moteris šiuo metu dirba Luokės kultūros centre choreografe, vaikų šokių grupėje „Luokiukai“, veda zumbos užsiėmimus Luokėje ir Ubiškėje, taip pat šoka su senjorais Maltiečių namuose.
„Aš labai mėgstu dirbti, negaliu sustoti, visuomet esu labai energinga, net ir namuose visada turiu ką nors veikti.
Taip pat sportuoju savo malonumui – užsiimu šokiu ir akrobatika prie stulpo – „pole dance“. Esu dėkinga trenerei Astai Jakštienei – jos dėka turiu galimybę siekti šios senos savo svajonės.
O dar visai neseniai susidomėjau fotografijos pasauliu. Esu dėkinga nuostabiam fotografui Arūnui Kakščiui už šį atradimą“, – vardijo viešvėniškė.
Neseniai moteris įkūrė naują merginų šokių kolektyvą Telšiuose „Flexi“. Merginos mokosi lankstumo, akrobatikos, šoka įvairaus stiliaus šokius, taip pat šoka krepšinio varžybose. Nors kolektyvas dar jaunas, bet turi didelių tikslų ir planų – šokti įvairiuose renginiuose, koncertuose ne tik Telšiuose, bet ir visoje Lietuvoje.
Paklausta, kaip ilsisi tarp begalės darbų, Aleksandra atsakė, jog pats geriausias poilsis jai – maudynės Germanto ežere kiekvieną rytą. Ir taip jau antrus metus! O savaitgalius dažniausiai skiria šeimai – važiuoja prie jūros, į baseiną, tiesiog eina pasivaikščioti ar vyksta į kino teatrą.
„Pats geriausias laikas yra su šeima. O ateities planai paprasti – gyventi, šokti, mylėti ir išmokti atsipalaiduoti“, – užbaigė pokalbį meilės emigrantė.