Žarėniškį dainininką Marių Petrauską daugelis iš mūsų prisimena kaip vieną iš televizijos projekto „Dangus“ dalyvių. Prieš penketą metų vaikiną gana dažnai rodė televizija, jis aktyviai koncertavo įvairiuose Lietuvos miestuose. Netrūko tada Mariui ir gerbėjų.
Televizijos projektą „Dangus“ Marius prisimena su nostalgija: „Geri laikai tada buvo – koncertai, gerbėjai ir panašiai.“
Paklaustas, kodėl pasibaigus projektui jo nebeliko didžiojoje scenoje, Marius atsakymo ilgai negalvojo: „Norint ten likti, reikia didelių pinigų arba gero prodiuserio. Pamenu, kad siūlė man tada apsistoti sostinėje, ten ir darbą būčiau gavęs. Tačiau išgyventi Vilniuje būtų buvę per sunku. Tad grįžau namo, ir žvaigždės karjera nutrūko.“
Kolektyvų gausa
Šiuo metu M. Petrauskas dirba Degaičių kultūros centre – meno vadovu. Čia yra subūręs net kelis kolektyvus: vaikų, merginų, moterų vokalinius ansamblius. Kartu su kitu meno vadovu Broniumi Gaižausku vadovauja 12-kos narių liaudiškos muzikos kapelai „Grįžolė“.
M. Petrauskas neišskiria nė vieno kolektyvo, jam malonu ir nesunku dirbti su visais: „Žmonės aktyviai dalyvauja repeticijose, noriai ruošiasi įvairiems konkursams, miestelio šventėms ir pan.“
Mokinių, kaip sako M. Petrauskas, netrūksta: „Talentingus žmones aš tuojau pastebiu ir pakviečiu mokytis. Būna ir tokių, kurie patys mane susiranda. Dainavimo mokau ne tik degaitiškius, bet ir telšiškius.“
Meno vadovas pastebėjo, kad šiuo metu jaunimas veržiasi išmokti groti gitaromis, tad neatmeta galimybės Degaičiuose suburti ir tokį kolektyvą.
Talentų konkursas
Po keletos metų pertraukos televizijoje M. Petrauską išvydome projekte „Lietuvos talentai“.
Nors į visokius televizijų projektus, kurie ieško talentų, Marius visada žiūrėjęs gana skeptiškai, tačiau viskas pasikeitė po realybės šou „Dangus“ organizatorių skambučio. Vaikinas, gavęs iš jų pasiūlymą sudalyvauti „Lietuvos talentuose“, ilgai nesvarstė ir sutiko.
Žemaitis, pasirinkęs rimtą ir solidų kūrinį, sužavėjo komisijos narius ir pateko į pusfinalį, kuris vyks gruodžio 11 dieną. O čia jau, kaip sako pats Marius, teks rimtai padirbėti. Per pirmą atranką vaikinas pakėlė, kaip jis sako, savo kartelę gana aukštai, tad dabar nebeturi kur trauktis – pusfinalyje teks pasirodyti dar geriau. „Ruošiu itališką kūrinį, sakyčiau šiek tiek rizikuoju, mat jame dominuoja labai aukštos natos, tačiau nėra kur trauktis. Daug dirbsiu, tikiuosi, kad pasiseks.“
Jei pusfinalyje komisijos nariai balsuos „Taip“, Marius pateks į finalą, kuriame kovos dėl pagrindinio piniginio prizo. „O jei laimėčiau… – vaikinas juokiasi. – Juk galima pasvajoti? Įrašyčiau savo dainų kompaktinę plokštelę…“
Naujas įkvėpimas
Talentų konkursas, kaip sako M. Petrauskas, pakylėjo jį naujiems darbams: „Atėjo įkvėpimas judėti į priekį.“
Visas dažnutes ir pasilinksminimų dainas meno vadovas šiandien stumia į šoną ir imasi rimtesnių kūrinių. Dabar Marius ruošia naują programą, kurią sudarys apie 15 kūrinių iš Andrea Bočelio repertuaro.
Susisiekė vaikinas su Žemaičių Kalvarijos klebonu. Rado bendrą kalbą – bandys įgyvendinti vieną sumanymą: važinės po Lietuvos bažnyčias, kuriose M. Petrauskas atliks savo kūrinius.
Naują programą vaikinas ruošia pats vienas. Repetuoja kiekvieną dieną ir pasikonsultuoti nelabai turi su kuo. Jis gailisi, kad šalia nebėra a. a. jo dėstytojo Alfredo Bulkausko, kurio nuomonė Mariui šiandien būtų ypač svarbi.