
Baigėsi du mėnesius Telšiuose organizuoti Laisvų pokalbių vakarai. Diskusinio formato renginius mūsų mieste organizavo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentė Ramunė Šaluchinaitė.
„Tai – neįkainojamas laikas, kurio metu turėjau progą išgirsti autoritetingų žmonių gyvenimo istorijas, pamokas, vertybes, pažiūras. Tai leidžia sužinoti ir suprasti, kaip jie pasiekė to, ką dabar turi…“ – apie Laisvų pokalbių vakarus „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo R. Šaluchinaitė.
Aurelija SERVIENĖ
Pasiūlyta idėja
Idėją Telšiuose organizuoti diskusinio formato renginius R. Šaluchinaitė išgirdo dar praėjusių metų pavasarį, ja pasidalijo Telšių Žemaitės gimnazijos mokinė Indrė Pabijonavičiūtė. Pastaroji pasakojo, jog tokio pobūdžio renginiai jau vyksta Kaune, užsiminė, jog ši veikla yra savanoriška ir ja labai domisi kitų miestų jaunimas. Laisvų pokalbių vakarai jau vyksta Vilniuje ir Tauragėje.
„Po šio pokalbio supratau, jog atsilikti negalime, turime šiuos Laisvų pokalbių vakarus organizuoti ir Telšiuose. Pavasaris baigėsi, vasara prabėgo savo ritmu, nuo rudens Indrė pradingo abitūros ritme ir jau jokių pašalinių veiklų nebenorėjo. Man pačiai – paskutiniai studijų metai. Tačiau žiemos atostogų metu susimąsčiau, kad nieko nebus – kaip tame posakyje: „Kas, jei ne tu, kada, jei ne dabar.“ Nuo tos minties viską ir pradėjau…“ – kalbėjo pašnekovė.
Įvairios temos ir pašnekovai
Į Telšiuose organizuojamus Laisvų pokalbių vakarus jau buvo atvykę: Viktoras Diawara, Arūnas Valinskas, Mindaugas Papinigis, Rytis Zemkauskas, Nijolė Oželytė ir Linas Karalius. Kiekvienas pašnekovas turėjo skirtingas pokalbių temas, nuo kurių diskusijų metu dažnai nukrypdavo.
Pokalbių temos, pasak R. Šaluchinaitės, kaip ir pašnekovai, – įvairios. Pavyzdžiui: kas yra sėkmingas žmogus; kokia yra humoro svarba įvairiose gyvenimo situacijose; kokią galią turi vienas žmogus, norintis padaryti įtaką kitiems; kokia yra kiekvieno žmogaus, kaip asmenybės, daugiaveidiškumo (ne)nauda; kokia šių dienų medijos galia; kokios (ne)matomos maišto formos joje ir t. t.
„Tai – laisvų pokalbių žanras, todėl griežtai laikytis įsikibus temų nėra nei prievolės, nei tikslo, tuo labiau jei auditorija turi klausimų, susijusių su ją dominančiais interesais“, – tikino mergina.
Taikytasi į jaunimą
Projektas buvo taikytas į jaunimą, kuris galėtų pasisemti motyvacijos, išgirsti įdomių minčių ir įkvepiančių gyvenimo istorijų.
„Norėjosi, kad jauni žmonės pamatytų, jog „žvaigždės“ – lygiai tokie patys žmonės kaip ir mes visi, tik jų įdirbis toks didžiulis, jog darbo vaisiai jau atnešė peno, ir kad siekdami to, ko širdys geidžia, galima pasiekti to paties ir net daugiau. Dėl šios priežasties stengiausi kviesti skirtingų sričių atstovus, kad ,,kabintų“ skirtingus pomėgius turinčius jaunuolius. Tačiau vienareikšmiškai renginys skirtas visiems, kurie tik nori į jį ateiti, – amžiaus limito nėra. Svarbu, kad širdis ir protas jaunatviški – juk mokosi, ieško motyvacijos ir tikslų siekia ne vien šešiolikmečiai… Dar kitiems galbūt tai tiesiog gera proga – smalsumo vedant, pamatyti ir išgirsti žinomą žmogų kitu, neįprastu, paprasto žmogaus vaidmeniu, kada jis dalijasi savo patirtimi, požiūriu, mintimis. Kiekvienam savi interesai – o laukiami visi“, – kalbėjo organizatorė.
Neįkainojamas laikas
Ar Laisvų pokalbių vakarai turės tęstinumą? R. Šaluchinaitė tikino, jog viskas priklausys nuo to, ar atsiras žmonių, kurie norės tai tęsti, ar baigusi studijas liks Telšiuose, ar atsiras rėmėjų bei žmonių, norinčių prisidėti. „Daug nežinomųjų! Todėl konkrečiai atsakyti, ar tai pabaiga, ar ne – negaliu“, – sakė mergina.
Įgyvendintas projektas R. Šaluchinaitei – neįkainojamas laikas, kurio metu turėjo progą išgirsti autoritetingų žmonių gyvenimo istorijas, pamokas, vertybes, pažiūras.