Antradienį Nevarėnų seniūnijos Trimėsėdžio kaime degė medinis gyvenamasis namas. Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai įdėjo daug pastangų gesindami namą. Tačiau dėl pavėluoto pranešimo apie kilusį gaisrą turto išsaugoti nepavyko. Pastogės neteko jauna šeima su dviem mažamečiais vaikais.
Krosnį paliko be priežiūros
Apie Trimėsėdžio kaime degantį gyvenamąjį namą ugniagesiai gelbėtojai informuoti 12.12 val. Atvykus pirmajam gaisrininkų ekipažui, pastato stogas jau degė atvira liepsna.
Name gyveno jauna sugyventinių pora su dviem mažamečiais vaikais. Mergaitei – pusantrų metų, berniukui – šešeri. Gaisro metu name žmonių nebuvo: tėvas – darbe, o mama su atžalomis buvo apsistojusi pas artimuosius. Trisdešimties dar neturinti namo gyventoja ir keleriais metais vyresnis jos gyvenimo draugas įtraukti į rizikos šeimų sąrašą.
Liepsnojantis namas gesintas keliomis ugniagesių cisternomis. Po gaisro iš namo liko tik sienos. Sudegė visi viduje buvę baldai ir kiti daiktai.
Gaisras mediniame name galėjo kilti dėl be priežiūros paliktos besikūrenančios krosnies. Naktį prieš nelaimę mama su vaikais miegojo pas sugyventinio artimuosius. Antradienį be atžalų grįžo į namą pakūrenti krosnies ir, paruošusi keturkojams ėsti, išėjo iš namų.
Iš medinio namo besiveržiančius dūmus pastebėjo greta nelaimės vietos gyvenantis moters sugyventinio brolis.
Namą jame gyvenanti šeima jau kelerius metus nuomojosi iš kitame rajone gyvenančios pilietės A. G. Po įvykio pora su mažamečiais vaikais žada prisiglausti pas artimuosius. Sugyventiniai yra užsiregistravę eilėje socialiniam būstui gauti.
Gelbėtojų perspėjimas
Labiausiai tikėtina šio gaisro kilimo priežastis – netvarkingas dūmtraukis.
„Tiriant gaisro kilimo priežastis ir aplinkybes, atsižvelgiant į pastato išdegimo pobūdį, ugnies plitimo kelių pėdsakus, spėjama, kad gaisro židinio vieta galimai buvo prieš daugelį dešimtmečių pastatyto namo pastogėje. Joje įrengti senoviniai gulstiniai dūmtraukiai – ūlos. Būtent šių gulstinių dūmtraukių nesandarumas galimai ir prišaukė šią nelaimę. Darytina prielaida, kad be priežiūros palikta besikūrenanti krosnis galėjo perkaisti – ugnis patekti į dūmų šalinimo kanalus (dūmtraukius), pro kurių plyšius išsiveržti į išorę ir uždegti pastato stogą ar degias medines konstrukcijas“, – „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojus informuoja Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.
Ugniagesiai gelbėtojai perspėja, jog prieš kūrenimo sezoną ir jo metu kas tris mėnesius būtina iš dūmtraukių išvalyti susikaupusius suodžius bei vizualiai apžiūrėti dūmų šalinimo sistemas – ar jose nėra įtrūkimų. Pro juos, perkaitinus krosnį ar užsidegus suodžiams dūmtraukyje, į aplinką gali išsiveržti liepsna ir uždegti greta esančius degius paviršius ar statybines konstrukcijas.
Telšių rajone per šį kūrenimo sezoną dėl krosnių bei dūmtraukių įrengimo bei eksploatavimo taisyklių pažeidimų kilo 9 gaisrai. Jų metu sudegė jau minėtas gyvenamasis namas, gyventi pritaikytas statybinis vagonėlis, apdegė 2 pirtelės, 4 gyvenamieji namai ir 1 ūkinis pastatas. 13 kartų ugniagesiai buvo iškviesti gesinti dūmtraukiuose užsidegusių suodžių.