Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Ukrinų biblioteka, įgyvendindama rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Haiga kraštietėms Aldonai ir Eugenijai Ivaškevičiūtėms“, spalio viduryje organizavo baigiamąjį – šventinį – susitikimą „Varduvos krantai spalvų ir žodžių tėkmėje“.
Pristatė kraštietes, jų kūrybą
Susitikimo pradžioje dalyviai turėjo progą apžiūrėti rugsėjo pradžioje vykusio haiga plenero-konkurso „Varduvos krantai spalvų ir žodžių tėkmėje“ Mažeikių Merkelio Račkausko ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijų moksleivių sukurtus darbus.
Įžanginį žodį apie įvykdytą projektą ir veiklas tarė bibliotekininkė Valda Muravjovienė. Ji apgailestavo, kad dėl ligos negalėjo dalyvauti dailininkė Eugenija Ivaškevičiūtė, viena iš seserų, kurių garbei ir organizuotas projektas.
Bibliotekininkė pakvietė susipažinti su Mažeikių krašte gimusiomis ir augusiomis kraštietėmis seserimis – rašytoja Aldona Ivaškevičiūte-Blažiene ir dailininke Eugenija Ivaškevičiūte.
Žinoma Lietuvoje dailininkė E. Ivaškevičiūtė yra sukūrusi apie 2 tūkst. paveikslų, parengusi per 20 personalinių ir bendrų su kitais dailininkais parodų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. A. Ivaškevičiūtė-Blažienė yra sukūrusi ir išleidusi eilėraščių knygų vaikams ir suaugusiesiems, parašiusi memuarų apybraižą.
Apdovanoti geriausi
Gimnazistų haiga parodą (haiga – japonų tapybos stilius, apimantis haiku estetiką, filosofinę mintį ir tapybos pricipus – red. past.) pristatė ir aptarė vertinimo komisijos nariai: lituanistė Ona Kelpšienė ir mokytojas Aleksandras Novakas. Apdovanojime negalėjusi dalyvauti poetė Jūratė Norvaišienė parašė recenziją, kurioje teigė, kad nepaisant pastabų dėl haiku, išėjo labai gražūs teksto ir vaizdo deriniai.
Už haiku pirmą vietą vertinimo komisija skyrė Mažeikių Merkelio Račkausko mokinei Guodai Bumblauskaitei. Aistrės Bušmaitės haiku pelnė antrą vietą, o Adomo Margelio – trečią. Šiuos gimnazistus moko lietuvių kalbos mokytoja Laura Arnotaitė.
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinei Kamilei Sakalauskaitei skirta pirma vieta už tapybos darbą. Jos mokytoja – Inga Šilinskaitė. Mažeikių Merkelio Račkausko mokytojos Astos Milėškienės mokinė Ugnė Bartkutė užėmė antrą vietą, o Toma Čekytė – trečią.
Įvairiais prizais ir rėmėjų dovanomis taip pat džiaugėsi Mėta Bernotaitė, Aistrė Bušmaitė, Eva Čepaitė, Patricija Daukontaitė, Aiveta Grigutė, Gintautas Gustis, Rusnė Poškutė, Kamilė Kavaliauskaitė, Rusnė Kontrimaitė, Aismė Misiūtė, Saulė Noreikaitė, Adriana Petrauskaitė, Guoda Straupaitė, Domas Vilimavičius.
Laureatų haiku:
raudonas lapas
vėjy sukasi tyliai
rudens šnabždesys
Guoda BUMBLAUSKAITĖ
rūko paslaptis
šiltai apkabina
Varduvos krantą
Aistrė BUŠMAITĖ
tekančios upės
srovėje plaukia vasaros
tylus sudie
Adomas MARGELIS
Tikslas – pažinti ir svajoti
Šventinio susitikimo kulminacija – aktoriaus, dainų atlikėjo Gedimino Storpirščio pasirodymas. Aktorius, skaitydamas savo kūrybos eiles, kvietė klausytojus nenustoti svajoti, nes svajonės pildosi!
Nuoširdžiai dėkojame Jūratei Norvaišienei, Ukrinų kaimo bendruomenei, UAB įmonės „Justepa“ vadovams Jūratei ir Steponui Pociams, Vikai Gimžauskienei ir „Vikos kepiniams“, Ukrinų kultūros namų saviveiklininkams už įsteigtus prizus.
Pažinkime savo krašto iškilius žmones!
Valda MURAVJOVIENĖ