100 km/h greičiu važiuojančios transporto priemonės reakcija paspaudus stabdžių pedalą turėtų įvykti nuvažiavus penkis metrus. Tačiau kai stabdžių sistema neveikia visiškai, visas procesas gali prasidėti per vėlai, o tai kelia pavojų ne tik vairuotojui ir jo keleiviams, bet ir kitiems eismo dalyviams.
Automobilio stabdžių sistema yra viena iš svarbiausių bet kurios transporto priemonės saugos komponentų. Dėl šios priežasties reguliari stabdžių priežiūra, tam, kad galimi defektai nepadidėtų, taip pat užtikrina jūsų saugumą.
Vairuotojas turi atkreipti dėmesį į visus ženklus, kuriuos automobilis rodo, kai kažkas negerai su stabdžiais. Tačiau dar svarbiau yra visada atlikti profilaktinę priežiūrą ir užkirsti kelią problemoms. Ypač šiais laikais, kai transporto priemonėse vis daugiau naudojamos integruotos technologijos, tokios kaip ABS (sistema, kuri neleidžia ratams slysti stabdant), EBD (traukos/stabilumo kontrolė, kuri naudoja stabdžius) ir daugelis kitų sistemų, tai labai svarbu, kad viskas būtų tvarkoje prieš išvažiuojant į kelią.
Kaip dažnai reikėtų profilaktiškai tikrinti automobilio stabdžius?
Stabdžių sistemos komponentai turi būti tikrinami gamintojo rekomenduojamu periodiškumu arba kai kuri nors dalis yra susidėvėjusi ar sulūžusi. Svarbu atsiminti, kad nuolatinis stabdžių naudojimas lemia natūralų nusidėvėjimą, todėl itin svarbu patikrinti detalių būklę.
Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į stabdžių skysčio lygį. Jei jis yra žemiau rezervuaro lygio, automobilio skydelyje užsidegs lemputė, signalizuojant, kad kažkas negerai.
Žinoma, svarbiausia, kad stabdžių sistema būtų atnaujinta. Nėra vienos, fiksuotos ridos visiems automobiliams, kada reikia keisti stabdžių dalis. Tai labai skiriasi priklausomai nuo automobilio ir priklauso nuo kiekvieno žmogaus vairavimo stiliaus, automobilio važiavimo vietos, be kitų veiksnių.
Stabdžių sistema yra labai svarbi mūsų, bendrakeleivių ir kitų eismo dalyvių saugumui, tačiau jos reguliari patikra dažnai neįvertinama arba apsiribojama stabdžių trinkelių ir diskų keitimu.
Stabdžių trinkelės ir diskai neabejotinai yra tie elementai, kurie stabdžių sistemoje susidėvi greičiausiai. Tačiau norint užtikrinti tinkamą sistemos veikimą, svarbu patikrinti kitus komponentus, kaip siurblį, stabdžių skystį, apkabas, cilindrus, standžias ir lanksčias žarnas ir prireikus pakeisti juos naujais. Verta turėti omenyje, kad apsilankius pas mechaniką dažnai paaiškėja, kad nepaisant, kad nėra nerimą keliančių signalų, kartais prireikia neatidėliotino stabdžių remonto.