Įrengti gyvatuką vonios kambaryje gali būti ne tik patogus sprendimas, bet ir puikus būdas pagerinti bendrą kambario funkcionalumą bei komfortą. Tačiau daugelis žmonių svarsto, kiek toks projektas gali kainuoti. Iš tiesų, gyvatuko įrengimo kaina priklauso nuo kelių veiksnių – paties gyvatuko tipo, montavimo sudėtingumo ir naudojamų medžiagų. Apžvelkime, kokios yra pagrindinės sąnaudos ir ką verta žinoti prieš pradedant šį darbą.
Gyvatuko kaina
Pirmiausia, būtina atkreipti dėmesį į paties gyvatuko kainą. Rinkoje galima rasti įvairių tipų gyvatukų – nuo paprastų iki prabangių modelių, pagamintų iš aukštos kokybės medžiagų. Vandens šildomi gyvatukai paprastai kainuoja mažiau nei elektriniai ar kombinuoti variantai. Paprastesni modeliai gali kainuoti nuo 50 iki 150 eurų, tuo tarpu modernūs elektriniai ar kombinuoti gyvatukai gali kainuoti nuo 200 iki 500 eurų ar net daugiau, priklausomai nuo gamintojo, dizaino ir funkcionalumo.
Daugiau informacijos apie konkrečius modelius ir jų kainas galite rasti pardavėjų svetainėse, kur pateikiami išsamūs aprašymai.
Montavimo darbų kaina
Montavimo darbai taip pat sudaro reikšmingą įrengimo kaštų dalį. Jeigu jūsų vonios kambarys jau turi įdiegtą centrinio šildymo sistemą, vandens šildomo gyvatuko prijungimas gali kainuoti apie 100-200 eurų, priklausomai nuo darbų sudėtingumo. Elektrinių gyvatukų montavimas yra paprastesnis ir gali kainuoti mažiau, nes nereikia jungtis prie šildymo sistemos – svarbiausia, kad būtų paruošta elektros instaliacija.
Jeigu reikia atlikti papildomus darbus, pavyzdžiui, elektros lizdo įrengimą ar sienų apdailos atnaujinimą po montavimo, tai taip pat padidins bendrą projekto kainą. Tokiais atvejais papildomi darbai gali kainuoti nuo 50 iki 150 eurų. Verta įvertinti, ar montavimo darbai gali būti atlikti patiems, ar reikės profesionalų pagalbos.
Kiti veiksniai, lemiantys kainą
Kaina taip pat gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos medžiagos. Pavyzdžiui, nerūdijančio plieno gyvatukai yra brangesni, tačiau jie yra atsparūs korozijai ir ilgaamžiai, kas ilgainiui gali tapti ekonomiškesniu sprendimu. Aliuminio gyvatukai, nors pigesni, gali pasižymėti mažesniu ilgaamžiškumu.
Be to, verta įvertinti ir energijos sąnaudas, ypač jei planuojate įsirengti elektrinį gyvatuką. Nors jie patogūs, tačiau ilgesniu laikotarpiu gali būti brangesni dėl elektros energijos sąnaudų.