Naujo akumuliatoriaus pirkimas vos po 2 metų naudojimo? Tokių atvejų pasitaiko, ir dažnai jie atsiranda ne dėl prastos akumuliatoriaus kokybės, o dėl netinkamo naudojimo. Kaip prižiūrėti akumuliatorių, kad jis tarnautų kuo ilgiau ir nesugestų, kai mažiausiai to tikitės?
Automobilio akumuliatoriui tenka pagrindinis vaidmuo užtikrinant tinkamą transporto priemonės veikimą. Be kita ko, šis nedidelis elektros energijos kaupiklis leidžia užvesti variklį arba naudotis įvairiomis automobilio elektros sistemomis. Tačiau, kaip ir bet kuris prietaisas, akumuliatorius susidėvi.
Kaip sužinoti, kad jau laikas keisti akumuliatorių?
Tinkamai prižiūrėdami savo automobilio akumuliatorių, išvengsite nemalonumų kelyje ir prailginsite šio svarbaus automobilio komponento tarnavimo laiką. Pasirinkę kokybišką akumuliatorių ir laikydamiesi rekomendacijų, galėsite džiaugtis ilgu ir patikimu akumuliatoriaus tarnavimo laiku.
Simptomai, kurie gali rodyti, kad reikia keisti akumuliatorių:
- sunkumai užvedant variklį,
- problemos su elektros vartotojais (neveikia radijas ar neįsijungia automobilio žibintai),
- įtampos kritimas gnybtuose.
Kaip prailginti automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laiką?
Norėdami prailginti akumuliatoriaus tarnavimo laiką, vertėtų:
- vengti visiško išsikrovimo,
- reguliariai pakrauti akumuliatorių specialiu įkrovikliu,
- palaikyti gerą automobilio elektros sistemos būklę.
Daugelis vairuotojų pamiršta, kad automobilio akumuliatorius nėra toks, kaip mobiliojo telefono akumuliatorius. Visiškas jo išsikrovimas gali negrįžtamai pažeisti aktyviąją medžiagą. Taip yra dėl cheminių reakcijų, kurios vyksta akumuliatoriuje, kai sumažėja elektrolito tankis, t. y. kai jis iškraunamas. Tuomet nusėda sulfatai, dėl kurių tampa sunku įkrauti automobilio akumuliatorių.
Kaip diagnozuoti mažą įkrovą? Pirmasis simptomas – sunkumai užvedant variklį. Tuomet verta griebtis multimetro ir išmatuoti įtampą akumuliatoriaus gnybtuose. Tinkama vertė, esant išjungtam varikliui, turėtų svyruoti tarp 12,6 ir 12,8 voltų. Jei įtampa pastebimai mažesnė, tai ženklas, kad akumuliatorių reikia įkrauti.
Visiškas išsikrovimas gerokai sutrumpina automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laiką ir yra ypač pavojingas žiemą. Verta prisiminti, kad svyruojanti ir žema temperatūra neigiamai veikia akumuliatoriaus ilgaamžiškumą. Dėl itin žemos temperatūros akumuliatorius gali net užšalti ir sprogti. Būtinybė pirkti naują įrenginį yra problema, tačiau korozinio skysčio išsiliejimas ant kitų sudedamųjų dalių ir kėbulo gali padaryti dar didesnę žalą.