Lazanija – vienas seniausių itališkų patiekalų. Lazanijai pagaminti naudojama plačių ir plokščių makaronų rūšis, dažnai patiekiama sluoksniavimo principu, įterpiant tokius ingridientus, kaip kiaulienos faršas, pomidorų pasta, koncervuoti pomidorai, kietasis tarkuotas sūris, grietinė, svogūnas, česnakas, raudonėliai, bazilikas, petražolės, juodieji pipirai ir t.t. Paprastai lazanijos gamybai skirti plokštieji makaronai, arba kitaip, lazanijos lakštai, išverdami ir sluoksniavimo pagrindu sudedami su kitais ingridientais bei kepami orkaitėje. Gauta lazanijos užkepėlė supjaustoma kvadartėliais ir patiekiama valgymui. Lazanijos gaminimo variacijų yra ir daugiau – galima netgi vegetariška lazanija. Vis dėlto dažnai šį patiekalą pavyksta pagaminti ne iškart – yra tam tikrų niuansų, leidžiančių nesugandinti šio patiekalo ir nesuklysti gamybos procese.
Nepervirkite lazanijos lakštų
Lazanijos lakštų nepervirimas svarbus patiekalo paruošimo komponentas. Lazanijos lakštai negali būti pernelyg minkšti, nes galutiniame patiekalo varianto paruošimo etape, tarp lakštų dedama nemažai ingridientų, kuriuos jie vėliau turės laikyti sluoksniuose. Norint, kad lazanijos lakštai būtų puikios ir tinkamos lazanijai struktūros, patariama juos baigti virti likus maždaug dviem minutėms iki nurodyto virimo laiko dėžutėje.
Patepkite lazanijos lakštus aliejumi
Tuo metu, kai lazanijos lakštai jau išvirę ir paprasčiausiai sudėti kiaurasamtyje, kol ruošiate maltos mėsos įdarą, patartina jų nepalikti nepateptų aliejumi. Labai svarbu nepamiršti, kad išvirę ir džiūvantys lazanijos lakštai gali sukibti – tai gali lemti visišką patiekalo sugadinimą, nes sukibusių lakštų neis tinkamai sluoksniuoti. Tam, kad būtų galima to išvengti, išvirus makaronus, patariama juos atskirti ir patepti kiekvieną jų alyvuogių aliejumi, sudedant juos ant plokščios kepimo skardos, ar kitoje patogioje bei plokščioje vietoje.
Lazanijos sūrio mišinys
Sūrio mišinys lazanijoje dažnai švelnus ir nepastebimas. Tam, kad skonis būtų intensyvesnis, į sūrį galima įbarstyti į jį šiek tiek cinamono. Pagardinus jį druska ir pipirais, skonis įgaus švelnų atspalvį.
Nutekinkite riebalus nuo keptos maltos mėsos
Maltos mėsos padažas lazanijoje – vienas svarbiausių komponentų. Jei nuo maltos mėsos nenutekinami riebalai, kuriuose mesa kepė keptuvėje, gali būti, kad tai gerokai sugadins galutinį lazanijos variantą, nes pakankamai riebalų patiekale atsiras nuo išsilydžiusio sūrio. Tokiu atveju patiekalas gali būti pernelyg glitus ir riebus.
Neperkepkite
Kadangi lazanija gaminama labai įvairiais etapais (dalis ingridientų apverdami, dalis apkepami), todėl kepimo procesas orkaitėje turėtų būti atsargus. Kad makaronai pernelyg nesukeptų, patariama lazaniją apdengtą folija orkaitėje laikyti maždaug apie 15 minučių. Vėliau foliją galima nuimti. Per tą laiką, kol lazanijos paviršius apdengtas, sluoksniuose esantys ingridientai sušlapina lakštus, todėl tikimybė lakštams sukietėti ir išdžiūti, sumažėja. Kol lazanija kepa apdengta su folija, orkaitė gali būti įkaitinta iki 190º. Vėliau, kuomet folija nuimama, galima kepti dar maždaug 20 min. Galima temperatūrą padidinti iki 230º.
Skanaus!
Po kepimo ištraukite lazaniją, užbarstykite permazano sūrio ir kepkite lazaniją dar 5 minutes, kol sūris išsilydys ir paruduos. Permazanas suteiks lazanijai švelnaus skonio atspalvį. Taip pat šis sūris turi natūraliai mažiau riebalų, angliavandenių ir laktozės. Skanaus!
Laba diena, Miela autore.
Norėčiau pasiteirauti kur jūsų tarpai?
Pagarbiai, Tomas
man skaniausiai gaunasi, kai dedu maišytą mėsytę. dedu pusiau jautienos, pusiau kiaulienos faršo iš dzukukrautuvele.lt. valgo ir vaikai, ir vyras, žodžiu super