Aukštoji kultūra šiais mokslo metais sistemingai ir nuosekliai lankosi Telšių jaunimo mokykloje. Projektas „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ („AKIM“), kuriame dalyvauja Jaunimo mokyklos mokiniai, – tai tiesioginis kontaktas tarp menininko ir mokinio. Tikslingas kultūros kūrėjų bendravimas su mokiniais ir kultūros žurnalų atėjimas į mokyklos biblioteką yra labai naudingas mokyklos bendruomenei, manome, kad ir patiems meno kūrėjams.
Mokykloje vyksta netradicinės pamokos, kurias veda žurnalistai, rašytojai, architektai, tautodailininkai ir kt.
Meninės kūrybos pamoka, vesta Nacionalinių žurnalistų ir fotomenininkų kūrėjų asociacijos nario Povilo Sigito Krivicko „Fotografija šiuolaikinėje visuomenėje – nuo turistinių paveikslėlių iki veiksmingo politinio instrumento“, skatino moksleivius atidžiau ir supratingiau žiūrėti į žiniasklaidos vaidmenį bei misiją. Taktiškai atkreipė mokinių dėmesį į atsakomybę fotografuojant: ne tik žmogaus teisių požiūriu, bet ir prisiimant atsakomybę už tuos, kurie fotografuojami.
Pamoka, vesta rašytojos, vertėjos, kritikės Erikos Drungytės, – tai prisilietimas prie būsenos, panašios į sapną, – kūrybos. Tai – jautrus pokalbis apie žmogiškąsias vertybes ir šiluma, ilgam išlikusi atsisveikinus bei užvėrus mokyklos duris.
Architektūros kūrinio gimimas, vieno pastato istorija, šiuolaikinių kultūrinių – meninių veiklų apibūdinimas demonstruojant vaizdus – tai Lietuvos architektų sąjungos ir Architektų rūmų narės Ramunės Staševičiūtės pamokos tema.
Susitikimas su tautodailininke Vida Šmitiene – prisilietimas prie gintaro. Pamokos tema – „Tautodailė – gintaro apdirbimas ir gaminiai iš gintaro“. Menininkė pateikė informaciją apie gintaro gavybą, apdirbimą, meninių gaminių kūrimą. Mokiniai dirbo grupėse, gaminosi gintaro papuošalus.
Šis projektas skatina mokinius domėtis kultūra ir kritiškai ją reflektuoti, supažindina su konkretaus amato profesija, o gal net paskatins mūsų moksleivius sąmoningiau ir tikslingiau rinktis tolesnes studijas ar profesijos kelią.
Projektas „AKIM“ Jaunimo mokykloje tęsis iki 2013 m. gruodžio mėn. Mes laukiame naujų susitikimų! Tikimės išmokti ir atrasti kažką naujo bei įdomaus.