Visuotinės akcijos „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“ metu Žemaitijos kaimo muziejuje Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos mokiniai iškėlė 30 pačių sukaltų inkilų. Dar tiek pat namelių paukščiams buvo nuspręsta pakabinti Ubiškės girininkijos Maldenių miške, į kurį akcijos „Baltasis badas“ metu nuvežama miško žvėreliams papildomo maisto.
Balandžio 19-ąją jaunųjų miško bičiulių ir technologijų būrelių nariai, lydimi mokyklos direktoriaus J. Maneikio, mokytojų A. Adomaitienės ir S. Statkaus, apsilankė Maldenių miške, kad įvykdytų savo pažadus. Sutartoje vietoje visų jau laukė Ubiškės girininkijos girininkas P. Rudnickis ir jo pavaduotojas P. Mažeika. Pasiskirstę į tris grupes, iškėlėme 20 inkilų, kiti 10 iškeliavo prie Tado Blindos pušies. Pastaruosius iškels patys miškininkai.
Po atlikto darbo visi susirinkome prie užkurto laužo, kepėme dešreles, kuriomis vaišino mūsų bičiuliai miškininkai, klausėmės jų pasakojimų ir dalijomės įspūdžiais. Džiaugėmės, kad diena gamtoje nepraėjo veltui.