Būkite atidūs ir nespauskite neaiškių nuorodų. Savaitgalį neva iš DPD siuntų tarnybos buvo siuntinėjami elektroniniai laiškai. Sukčiai prašė žmonių paspaudus aktyvią nuorodą apmokėti už neva jiems skirtą siuntinį – 2,10 Eur.
Jau anksčiau „DPD Lietuva“ perspėjo apie itin suaktyvėjusį finansinį sukčiavimą, kai internetiniai sukčiai bando išvilioti asmenų, pardavinėjančių prekes skelbimų portaluose, mokėjimo kortelių duomenis.
„Internetiniai sukčiai apsimeta norintys įsigyti iš Jūsų daiktus, parduodamus per skelbimų portalus, skambina arba rašo per „Viber“ arba „WhatsApp“ programėlę ir nurodo kenkėjišką nuorodą. Joje prašo suvesti Jūsų mokėjimo kortelės duomenis, kad tariamai gautumėte pinigus už prekę. Primygtinai rekomenduojame neatidaryti įtartinų nuorodų. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad oficialios DPD siuntų savitarnos nuorodos yra esiunta.dpd.lt ir esiunta.lt, o atidaromi DPD internetiniai puslapiai visuomet baigiasi būtent galūne „dpd.lt (dpd taškas lt)“, – perspėja „DPD Lietuva“.
Taip pat pabrėžiama, jog siuntų tarnybos svetainėje esiunta.dpd.lt nesurenkami mokėjimai už privačių asmenų parduodamas prekes.
Pastebėjus panašią sukčių veiklą DPD vardu, prašoma apie tai pranešti kas@dpd.lt.
Deja, bet sukčiams pavyksta apgauti budrumą praradusius asmenis. Štai šį šeštadienį, liepos 9 dieną, į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi net dvi nuo sukčiavimo nukentėjusios moterys.
Iš vienos vilnietės (gim. 1980 m.) banko sąskaitos, paspaudus per „WhatsApp“ programėlę neva iš DPD siuntų tarnybos gautą aktyvią nuorodą, buvo pasisavinta 545 Eur. Iš kitos moters (gim. 1977 m.) banko sąskaitos, paspaudus nuorodą, pasisavinta 2 272,20 Eur.
Abiem atvejais pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. (sukčiavimas).
„Telšių ŽINIŲ“ inf.