
52 metų Telšių verslininkas netikėtai vidury dienos tapo nusikaltėlio auka, jam buvo sudaužytas veidas. Greitoji medicinos pagalba atvežė nukentėjusį žmogų į Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, įvykį tiria policija.
Giedra AKAVICKIENĖ
Lūpą susiuvo privačiame odontologijos kabinete
Smarkiai sužalotas telšiškis „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, jog vizitą Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje jam apkartino personalo elgesys ir, jo nuomone, prastai suteiktos paslaugos.
Nukentėjusysis teigė, kad slaugytoja daug kartų jo klausė: „Tu – girtas?“
„Labai nemaloniai pasijutau, kai turėjau aiškinti, įrodinėti, kad iš viso nevartoju alkoholio. Po to mane patikrino alkotesteriu, kuris parodė „00“. Nesuprantu tokio slaugytojos įžeidžiančio elgesio“, – kalbėjo įskaudintas pacientas.
Be to, telšiškis nepatenkintas gydytojo Jono Dielkaus apžiūra. Pacientas tvirtino, kad gydytojas jį apžiūrėjo, tačiau esą nesuteikė būtinosios pagalbos ir išleido namo.
Iš ligoninės išleistas žmogus nuvyko į privatų odontologijos kabinetą, kur jam gydytojas suteikė pirmąją pagalbą, susiuvo lūpą. Pacientas už suteiktas paslaugas sumokėjo 105 eurus ir parodė sąskaitą.
Vyras piktinosi, jog susiūti prakirstą lūpą jam turėjo Priėmimo skyriuje. „Legaliai dirbu, moku mokesčius valstybei, tai nelaimės atveju man turi priklausyti pagalba valstybinėje ligoninėje“, – teigė žmogus.
Paciento nusiskundimus perdavėme Regioninės Telšių ligoninės direktorei Almai Vitkienei.
Blaivumą medikai turėjo patikrinti dėl stabligės
Skundą dėl galimai, paciento nuomone, netinkamai suteiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų Regioninė Telšių ligoninė ištyrė ir atsiuntė atsakymą-komentarą.
„Vadovaujantis būtinosios medicinos pagalbos ir būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo tvarkos (toliau – Tvarka), patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. V-208 „Dėl būtinosios medicinos pagalbos ir būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo tvarkos bei masto patvirtinimo“, 1 punktu, būtinajai medicinos pagalbai yra priskiriama pirmoji medicinos pagalba ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoje teikiama skubi medicinos pagalba. Skubiai medicinos pagalbai yra priskirtinos ūmios klinikinės būklės (4 kategorijos), kurioms esant paciento gyvybei gresia pavojus arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukeltų sunkių komplikacijų, grėsmę pacientui.
Šiuo atveju, kaip jau minėta, pacientas į Įstaigą buvo pristatytas greitosios medicinos pagalbos brigados, kuri pagal kompetenciją, esant būtinumui, teikia pirmąją medicinos pagalbą. Skubios medicinos pagalbos mastą, vadovaudamasis profesine kompetencija, nustato pacientą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje apžiūrėjęs gydytojas. Atvežus pacientą į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių dėl žaizdos burnoje, jį pagal priskirtiną kompetenciją apžiūrėjo chirurgas Jonas Dielkus, pirmiausia nurodydamas bendrosios praktikos slaugytojai patikrinti asmens girtumą / blaivumą alkotesteriu. Toks patikrinimas atliktas siekiant įsitikinti, ar paciento organizme yra / nėra alkoholio, stabligės vakcinai suleisti.
Kaip žinia, pacientui skundžiantis skausmu dešiniajame žandikaulyje, lūpos srityje, ir objektyviai įvertinus paciento būklę, pagal išreikštus nusiskundimus diagnozuota nedidelė lūpos paviršutinė žaizda, kurios, kaip nurodyta, siūti nereikėjo. Siekiant išvengti galimos infekcijos, profilaktiškai pacientui į raumenį Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje buvo suleista vakcina nuo stabligės. Dėl skaudančio žandikaulio ir burnoje esančių dantų implantų pacientui rekomenduota pagal kompetenciją kreiptis į odontologą.
Įvertinus skunde išdėstytus argumentus, taip pat asmens sveikatos priežiūros specialistų paaiškinimus, medicininę dokumentaciją, negalima paneigti, kad piliečiui asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo suteiktos netinkamai, t. y. asmens sveikatos priežiūros specialistams neveikiant pagal kompetenciją ir / ar nesilaikant asmens sveikatos priežiūros paslaugoms taikomų reikalavimų (Lietuvos medicinos norma MN 74:2000 „Gydytojas chirurgas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“, Lietuvos medicinos norma MN 28:2011 „Bendrosios praktikos slaugytojas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“).
Akivaizdu, jog atvežtas pacientas buvo apžiūrėtas, įvertinta jo sveikatos būklė, o pagal nustatytas indikacijas, nesant pavojaus gyvybei, nusiųstas tolimesnio gydymo / konsultacijos.“
Čia tuose Telšiuose priėmime baisiau nereikia. Priima chamės, daktarai irgi neatsilieka?. Džiaugiasi kad jauni neina dirbt,tai ir laiko save każi kuo….Šlykštu. Vitkauskienė, gal pajudink užpakalį ir pradėk kažką daryt!
Ar kada nors Telšių ligoninėje bus tvarka? Hamletiškas klausimas? Bet kaip gi kitaip. Didelis klausimas – kodėl neina jaunimas dirbti į Telšius? Visiems viskas aišku, bet kaip ir visada viskas vyksta senoviškai 🙁
Jei ligoninės direktorė Vitkienė pasidalintų savo alga su priėmimo skyriaus darbuotojomis, gal kas ir pasikeistų:)Bet ji, turbūt, turi dalintis su tais, kurie jai vis didina ir didina:)