
Siuvimo audinio pasirinkimas yra labai svarbus ir tam tikrais atvejais sudėtingas sprendimas. Tinkamas audinio pasirinkimas lemia ne tik kuriamo drabužio ar kito tekstilės gaminio ilgaamžiškumą ir išvaizdą, bet, svarbiausia, patogumą jį dėvėti ar juo naudojantis. Audinys, iš kurio yra pagamintas drabužis ar kitas daiktas, taip pat turi milžinišką įtaką jo priežiūrai. Prieš priimdami galutinį sprendimą, turėtumėte apsvarstyti keletą svarbių aspektų, tokių kaip pluošto tipas, sudėtis, tankis ir panaudojimas/paskirtis. Tuomet lieka pasirinkti tik spalvą ir raštą. Žinoma, kaina taip pat yra svarbus kriterijus, tačiau renkantis tokias specializuotas audinių parduotuves kaip https://www.have.lt/, abejonių dėl kainos nekils. Tokiose internetinėse parduotuvėse kainos išlieka konkurencingos, o jei jums reikia tik nedidelio kiekio tam tikro audinio, dažnai jį galite rasti kur kas pigiau.
Siuvimo medžiaga ir jo tipas
Pirmiausia reikėtų žinoti, kad audiniai yra skirstomi į megztus ir austus audinius. Pažiūrėkime, kuo jie skiriasi.
Megztas audinys paprastai yra pagamintas iš vienos rūšies siūlų, kurie gali būti mezgami įvairiais raštais. Megzto audinio tipas pasižymi lankstumu ir puikiu prisitaikymu prie kūno formų. Drabužiai iš megzto audinio garantuoja judėjimo laisvę, o tai daro didelę įtaką dėvėjimo patogumui ir jūsų patiriamam komfortui.
Tuo tarpu austas audinys yra gaminamas iš dviejų tipų siūlų, kurie vadinami metmenimis ir ataudais. Audimo metu jie yra išdėstomi statmenai vienas kitam. Dėl šios priežasties jie yra mažiau tamprūs ir elastingi nei megzti audiniai. Tačiau tai nėra audinio trūkumas, tiesiog reikėtų rinktis kitokiems drabužiams gaminti. Austi drabužių audiniai atrodo elegantiškiau ir geriau išlaiko formą. Dėl to galite sukuri įspūdingus drabužius, puikiai tinkančius įvairioms progoms, ir tarsi nulietus jūsų figūrai.
Pluošto tipai ir medžiagos
Priklausomai nuo pluošto tipo, yra išskiriamos trys pagrindinės kategorijos:
- natūralūs pluoštai: jie yra gaunami iš augalų arba gyvūnų, pvz., medvilnė, vilna, šilkas;
- dirbtiniai pluoštai: jie gaminami iš celiuliozės, populiariausia tokio tipo medžiaga yra viskozė;
- sintetiniai pluoštai – cheminiu būdu pagaminti pluoštai, pvz., poliesteris, elastanas, poliamidas ir daugelis kitų.
Nors pastaroji pluoštų grupė nesugeria drėgmės, todėl yra ne itin malonūs dėvėjimui, tačiau puikiai papildo kitus pluoštus. O dėl sintetinių pluoštų drabužiai geriau priglunda prie kūno linijų. Geras to pavyzdys – džinsai su keliais procentais elastano.
Audinio storis – kaip suprasti gramus?
Iš esmės, nieko čia nėra sunkaus. Trumpai tariant, kuo didesnis gramų skaičius, tuo audinys yra storesnis. Pavyzdžiui, 200 g sveriančio audinio metras bus plonesnis nei 350 g sveriantis metras audinio. Taip pat reikėtų pažymėti, kad lengvesnės medžiagos yra elastingesnės, o storesnės – standesnės, tvirtesnės struktūros.
Turint bazines žinias apie audinių rūšis ir pluoštų tipus, jums turėtų būti kur kas lengviau ieškoti audinių savo norimiems siuvimo projektams įgyvendint.