Gabijos gimnazijos moksleiviai, pernai laimėję konkursą „Praeities stiprybė – dabarčiai“, šiemet konkurso komisijai pateikė naują kūrinį – filmą „Mano sūnėnas – išgelbėtas berniukas“.
Filmo kūrėjai prašo mažeikiškių peržiūrėti šį darbą ir už jį balsuoti.
Konkursas vyksta aštuntą kartą
Konkursą „Praeities stiprybė – dabarčiai“ jau aštuntus metus organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Kultūros ministerija ir Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas.
Konkurso dalyviai – šalies mokyklų komandos siekia kūrybiškai papasakoti jaudinančius, tačiau jau galbūt primirštus, o kai kuriems – gal net nežinomus mūsų šalies laisvės kovų istorijos momentus.
Praėjusiais metais Gabijos gimnazijos moksleivių komanda debiutavo – pateikė konkursui filmą „Mano senelis – rinktinės savanoris“, kuris pelnė 2421 žiūrovų palaikymo balsą ir tapo konkurso nugalėtoju. Tris prizines vietas užėmę konkursantai buvo pagerbti prizais, dešimties geriausių darbų autoriai buvo pakviesti į Pilietinio sąmoningumo dienos renginį Vilniuje.
Rėmėsi prisiminimais
Šiemetiniam konkursui gabijiečiai sukūrė filmą „Mano sūnėnas – išgelbėtas berniukas“. Jis pasakoja apie nuo mirties išgelbėtą žydų berniuką, poetą Alfonsą Bukontą.
„Mūsų gimnazijoje yra Tolerancijos centras, norėjome pristatyti ir išsaugoti trijų Pasaulio teisuolių: kunigo Vaclovo Martinkaus, Jeronimo ir Marijos Bukontų – istoriją, atminimą. Jie mūsų šalies vyriausybės buvo apdovanoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Šiuo apdovanojimu pagerbti ir Zenonas ir Kotryna Šulcai bei Emilija Lauraitienė, kurie taip pat daug prisidėjo prie didvyriško poelgio“, – „Santarvei“ pasakojo dalyvauti konkurse moksleivius paskatinusi mokytoja Rima Skrodenytė.
Filmo siužeto linija buvo paremta M. Bukontienės sesers K. Šulcienės prisiminimais, užrašytais Židikuose 1976 metais.
Darbas truko du mėnesius
Kaip ir praėjusiais metais, filmą kūrė nemaža komanda – gimnazijos ketvirtokai Fausta Maciulevičiūtė, Kotryna Niaunytė, Ugnė Tarasaitytė bei Kristupas Keršis, patarimais prisidėjo dabar jau studentas Rafaelis Guerrero-Gedutis.
„Idėją konkursui užregistravome gruodžio 1-ąją, siužeto liniją nuotoliniu būdu pateikėme konsultantui Vilniuje Žilvinui Mažeikiui, kuris ją įvertino kaip labai įdomią. Vaikai tada kibo į darbus. Filmavimas, vaidinimas, garsinimas ir montavimas truko apie du mėnesius. Darbas vyko mūsų moksleivės močiutės senoje sodyboje, tačiau, kaip visada sakoma, pritrūko vienos minutės iki tobulybės. Buvo klaidelių, tačiau, kaip mokiniai suprato savo idėją, taip ją ir pateikė“, – sakė R. Skrodenytė.
Antrame etape konkurso organizatorių sudaryta vertinimo komisija, susidedanti iš septynių įvairių sričių specialistų, pripažino gabijiečių darbą originaliu, visiškai išbaigtu ir įtraukė tarp dešimties geriausių darbų, kurie pateikti žiūrovams balsuoti.
Ragina balsuoti
Tai, kad Gabijos gimnazistai pateko tarp dešimties geriausių komandų, kurių darbai buvo atrinkti, lėmė, jog kūrybinė komanda kartu su savo klase (iki 25 asmenų) bus kviečiama dalyvauti „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienos“ renginiuose Vilniaus universitete, apsilankyti Lietuvos kariuomenės dalinyje ir su šalies valstybingumu susijusiuose objektuose.
Balsuoti informacinio partnerio 15min.lt interneto svetainėje už mažeikiškių darbą „Mano sūnėnas – išgelbėtas berniukas“ galima iki balandžio 17-osios vidurnakčio.
Moksleivių ir juos konkursui paskatinusios R. Skrodenytės prašymas: pasidomėkite mūsų gimnazistų darbu ir balsuokite už trečiu numeriu pažymėtą kūrinį.
„Tokiu būdu mes ne tik prisidedame prie atminties išsaugojimo, bet ir pristatome šaliai Mažeikių rajoną, parodome, kad čia gyvena kūrybingas jaunimas“, – akcentavo mokytoja.
Vidas STANKUS