
Ne vieną dešimtmetį vyksta etnografiniai renginiai nuo mažiausių iki didžiausių mokinių Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje. Dar smagiau praeina šventės, kai juose dalyvauja kitų mokyklų mokiniai.
Šiemet šokio mokytoja Jūratė Valatkienė suorganizavo Vincento Borisevičiaus gimnazijoje Telšių rajono mokyklų 1–4 klasių etnopopietes „Velykų stebuklas“ ir „Tautų margutis“.
Balandžio 9 dieną į Telšių rajono mokyklų 1–2 klasių etnopopietę „Velykų stebuklas“ atvyko mokinių komandos iš Nevarėnų pagrindinės mokyklos, vadovaujamos šokio mokytojos Ingos Budginienės ir pradinių klasių mokytojos Vilmos Ramšienės. Taip pat dalyvavo Telšių „Germanto“ progimnazijos pradinukai su šokio mokytoja Edita Rumbutiene ir mūsų gimnazijos pradinukai su savo mokytojomis Birute Narmontiene, Ingrida Batavičiene, Kristina Būtiene, Rasa Kasparavičiene.
Etnopopietėje „Velykų stebuklas“, kurioje netrūko džiaugsmo, judesio ir geros nuotaikos, vaikai šoko tradicinius lietuvių liaudies šokius „Čia yr, čia nier, čia bus“, „Ciceliukė Marceliukė“, „Lemtetiūdis“, „Gražus mūsų jaunimėlis“, „Kiškelis“, žaidė smagius žaidimus „Kiaušinių nešimo lenktynės“, „Kiaušinių daužymo varžytuvės“, „Kas išliks ant vienos kojos“, ėjo ratelius ir kartu džiaugėsi artėjančiomis Velykomis.
Balandžio 10 dieną vyko Telšių rajono mokyklų 3–4 klasių etnopopietė „Tautų margutis“. Dalyvavo mokiniai iš Telšių „Kranto“ progimnazijos, vadovaujami šokio mokytojos Eglės Šilinienės, Buožėnų mokyklos-daugiafunkcio centro su šokio mokytoja Rasa Urboniene, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos su šokio mokytoja I. Budginiene ir pradinių klasių mokytoja Snieguole Šilanskiene, Telšių „Germanto“ progimnazijos su šokio mokytoja E. Rumbutiene, Nevarėnų pagrindinės mokyklos mokinių komandos, lydimos šokio mokytojos I. Budginienės ir pradinių klasių mokytojos Rasos Prušinskienės, ir Vincento Borisevičiaus gimnazijos 3–4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Aiste Mileikiene, Onute Staigiene, Lina Narvydiene, Brigita Baciene.
Popietėje skambėjo lietuvių liaudies, latvių, japonų, amerikiečių, žydų, graikų muzika, buvo atliekami šių tautų tradiciniai šokiai, o vaikai turėjo puikią galimybę susipažinti su senaisiais papročiais ir tradicijomis bei paragauti žemaitiškų patiekalų. Ši veikla ne tik praturtino mokinių žinias apie Velykų šventę, bet ir skatino bendravimą, draugiškumą bei kitų tautų ir lietuvių tautinio paveldo puoselėjimą.
Mokytoja metodininkė Jūratė VALATKIENĖ