Luokės vidurinės mokyklos Viekšnalių skyriuje veikė vaikų vasaros stovykla „Išsaugokim tai, ką mums bočiai paliko“. Vaikai, vadovaujami mokytojų Ilonos Stančikienės ir Sigutės Siebienės, linksmai leido laiką: keliavo, žaidė, piešė, lankėsi kaimo sodybose, susipažino su senoviniais pastatais, jų paskirtimi, išmoko naujų liaudiškų žaidimų, žemaitiškų dainų.
Mes, Telšių rajono Viekšnalių kaimo pradinės mokyklos mokytojos ir mokiniai, svečiavomės Papilėje, kur įžymias šio miestelio vietas aprodė bibliotekos vedėja R. Karalienė. Papilėje aplankėme Juros periodo atodangą, ieškojome čia pasislėpusių dinozaurų, laipiojome Jūrakalnio laiptais, pabuvojome S. Daukanto muziejuje, Lakštingalų slėnyje, prie S. Daukanto paminklo, kapo. Taip prasidėjo mūsų mokyklos ir Papilės miestelio bibliotekos draugystė. Kitas jos etapas – miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos projekto „Nagrubi mūsa tarmie, tik rupi, kap rugieni douna“ sklaida – žemaitiško žodžio šventė mūsų mokykloje. Į šventę susirinko ne tik dienos stovykloje stovylaujantys mokyklos mokiniai, bet ir Viekšnalių kaimo gyventojai. Visiems buvo malonu pasiklausyti Akmenės krašto žemaitiškų dainų, pasakojimų. Kartu žaidėme žemaitiškus žaidimus, šokome. Papiliškiai mokinius pradžiugino spektakliuku „Atsiprašau, ar jūs – ragana?“
Bendruomenės pirmininkė Zofija Stasiulienė saviveiklininkams iš Papilės įteikė namuose keptos duonos, pakvietė aplankyti Viekšnalių etnografinį muziejų, užkopti į Šatrijos kalną – Žemaitijos pasididžiavimą. Atsidėkodami už puikų spektaklį ir dainas saviveiklininkams padovanojome Šatrijos kalno simbolį – raganaitę. Džiaugiamės suradę bendraminčių, kurie myli ir gerbia žemaitišką žodį, puoselėja tradicijas.