Antradienį Telšių rajono savivaldybės administracijos salėje Telšių rajono Gadūnavo seniūnijos gyventojai susitiko su projekto „330 kV elektros perdavimo linijos Klaipėda–Telšiai statyba“ rengėjais, vadovais ir pateikė savo pastabas dėl rengiamo specialiojo teritorijų planavimo dokumento. Susitikime taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Valdemaras Ramšas, vicemeras Vytautas Kleiva, Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovai ir kiti.
Susitikti su projekto „330 kV elektros perdavimo linijos Klaipėda–Telšiai statyba“ rengėjais antradienį atvyko Paragių, Pagermančio bei Džiuginėnų gyvenviečių atstovai. Gyventojai teigė nesutinkantys su parinkta oro linijos trasa, mat ją, pagal specialųjį planą, numatyta tiesti per jų žemes. Vieni į susitikimą atvykę žmonės tvirtino, kad vienintelis jų pragyvenimo šaltinis yra žemė ir jei linija bus nutiesta per jiems priklausančius sklypus – tolimesnė ūkinė veikla bus suvaržyta. Kiti gyventojai nerimavo dėl galimo aukštos įtampos elektros linijų poveikio sveikatai.
Specialiojo plano rengėjo UAB „Sweco Lietuva“ viceprezidentas Aidas Vaišnoras susirinkusius žmones patikino, kad planuojamas įgyvendinti elektros perdavimo linijos projektas yra absoliučiai saugus rajono gyventojų sveikatai ir atitinka visus teisės aktų reikalavimus.
Tiesiant oro linijas, reikalingas žemės savininkų sutikimas pastatyti atramas ir aptarnauti tinklus. Žemė lieka savininko nuosavybė. Bet, pasak plano rengėjų, dėl servituto atsiranda apribojimų, kurie netrukdo vykdyti žemės ūkio veiklos. Už būsimus nepatogumus skiriama kompensacija, kuri priklauso nuo to, kokios paskirties ir kiek žemės ar miško oro linija užims.
Tačiau susirinkę salėje Telšių rajono gyventojai taip nemanė ir turėjo nemažai pastabų specialiojo plano rengėjams. Žmonės netgi pirštu rodė į faktines klaidas atliktoje naujos oro linijos poveikio aplinkai studijoje: kada Gadūnavo seniūnija priskiriama Plungės rajono savivaldybei, o netoli Paragių kaimo esantys senkapiai žymimi ne toje vietoje, kur iš tikrųjų yra.
Nors į susitikimą atvykę tiek specialiojo plano rengėjai, tiek AB „Lietuvos energija“ atstovai, tiek poveikio aplinkai vertinimą atlikę specialistai bandė įrodinėti, kad pasirinkta elektros linijos trasa yra pati optimaliausia, tačiau žemaitiško užsispyrimo jiems nepavyko palaužti. Gyventojai teigė norintys, kad būtų grįžta prie 2008 metais pateikto trasos varianto, kada elektros liniją buvo planuojama tiesti vadinamaisiais zigzagais, bet aplenkiant gyventojų valdas. Šis variantas projektą pabrangintų 5 mln. Lt, be to, jam prieštarauja miškininkai, mat tada trasa eitų per mišką ir jį tektų kirsti. Nors gyventojų pastabas ir pasiūlymus atvykę svečiai priėmė, tačiau tvirtino nieko pažadėti negalintys, nes koreguoti trasą, kurią praktiškai yra patvirtinusi Aplinkos ministerija, yra menka galimybė. Žmonės savo ruožtu teigė nepasiduosią ir toliau kreipsis į visas galimas institucijas, Prezidentūrą.