Dideliu greičiu Masčio ežero pakrante pralekiantis paspirtukas, ant šios dviratės transporto priemonės sustoję važiuoja keli asmenys, elektrinį paspirtuką valdo mažametis – gana dažnas vaizdas Telšių mieste. Pėstieji ir automobilių vairuotojai skundžiasi, kad elektrinių paspirtukų turėtojai keliuose kelia chaosą ir grėsmę kitiems, o štai policijos pareigūnai tvirtina, kad dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojų elgesys bendrame kontekste tarp kitų vairuotojų esą neišsiskiria.
Monika GIRDVAINĖ
Elektrinis paspirtukas – patogi priemonė, norint greitai nukeliauti netolimą atstumą. Tačiau, stebint šių dviračių transporto priemonių vairuotojų elgesį, neretai susidaro vaizdas, kad jie pamiršta, jog jiems, kaip ir kitų transporto priemonių vairuotojams, taip pat galioja Kelių eismo taisyklės.
Neatsakingas elektrinių paspirtukų savininkų ir vairuotojų elgesys kartais fiksuojamas ir policijos įvykių suvestinėse. Štai rugpjūčio pradžioje Telšiuose, Kauno gatvėje, šalia esančioje vaikų žaidimų aikštelėje, elektriniu paspirtuku važiavęs 9 metų berniukas galimai kliudė septynmetį. Nukentėjusiam pėsčiajam prireikė medikų pagalbos.
Po šios nelaimės telšiškiai stebėjosi, kaip į mažamečio rankas pateko paspirtukas. Juk įvykio pasekmės galėjo būti dar skaudesnės.
„Išeinu su vaikais pasivaikščioti prie Masčio ežero ir bijau, kad tik jų nekliudytų koks dideliu greičiu pralekiantis paspirtuko vairuotojas. Net žaidimų aikštelėse nesaugu – su elektriniais paspirtukais jose ne kartą teko matyti važinėjančius paauglius, kurie akivaizdžiai neturi teisės to daryti“, – savo pastebėjimus dėstė telšiškė. Moteris prašė pasidomėti, ar policijos pareigūnai stebi ir fiksuoja elektrinių paspirtukų vairuotojų elgesį, skiria baudas.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Imantė Dirgėlienė teigė, kad dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojų kontrolė yra vykdoma nuolat. Kontrolės metu vertinama, kaip minėtų transporto priemonių vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių VIII skyriuje jiems numatytų reikalavimų.
„Dėl nuobaudų tikslių skaičių pasakyti negalime, bet jų gali būti 4–5. Fiksuoti 2–3 neblaivūs elektrinių paspirtukų vairuotojai bei keli kiti nusižengimai“, – paklausus apie kontrolės rezultatus komentavo I. Dirgėlienė.
Šiemet Telšių rajono savivaldybėje įvykių, kuriuose būtų sužeisti paspirtukų vairuotojai, policija neužfiksavo.
Komisariato duomenimis, Kelių policijos skyriaus pareigūnai dėl dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojų netinkamo elgesio, Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų nesilaikymo, skundų iš Telšių miesto gyventojų nėra gavę.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Robertas Gečas teigė, kad, vertinant dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojų elgesį bendrame kontekste su kitais eismo dalyviais Telšių mieste, dviratininkai ir paspirtukininkai išskirtinumu nepasižymi.
Skirtingos gyventojų ir policijos pareigūnų nuomonės apie elektrinių paspirtukų vairuotojų elgesį kelia klausimų. Įdomu, ar pėstieji bei kiti eismo dalyviai tiesiog priešiškai nusiteikę prieš elektrinius paspirtukus ir jų vairuotojus, ar vis dėlto policijos pareigūnams tikrai vertėtų kreipti didesnį dėmesį tokių eismo dalyvių kontrolei.