Balandžio 15 dieną Telšiuose vyko iškilminga meninės plokštės „Istorinis Žemaitijos žemėlapis“ atidengimo ceremonija Didžiojoje žemaičių sienoje.
Meninę plokštę kūrė architektas profesorius Algirdas Žebrauskas ir dailininkas profesorius Romualdas Inčirauskas.
Aurelija SERVIENĖ
Plokštei pasirinktas vienas iš daugybės Europos žemėlapių – Kuršo, Žiemgalos ir Žemaitijos žemėlapis, 1659 metais išleistas Paryžiuje Nicolas Sansono d‘ Abbeville’io. Jame pažymėta apie 100 Žemaitijos miestų ir miestelių.
Istorinės plokštės autoriams už naują meno kūrinį miestui dėkojo Telšių r. savivaldybės meras Petras Kuizinas.
Meninės plokštės idėjos autorius A. Žebrauskas viliasi, jog šis meno kūrinys su istoriniu žemėlapiu privers pasidomėti ir didžiuotis Žemaitijos istorija. Profesorius šmaikštavo, jog Biržų ir Šakių gyventojai, pamatę save istorinės Žemaitijos ribose, neteks žado, bet gal tai visus paskatins pradėti domėtis Lietuvos istorija. „R. Inčirausko kūrinys šneka apie tai, kad dvi istorinės Lietuvos dalys turi tęsinį ir šiandieną“, – kalbėjo architektas.
R. Inčirauskas savo kalboje atsiprašė kolegų dailininkų, jog jis su savo darbais „uzurpavo“ didžiąją dalį Didžiosios žemaičių sienos, neleisdamas jiems pasireikšti. Dėkojo visiems, patikėjusiems būtent jam atlikti šitą darbą.
Už paliktus gražius pėdsakus Telšių mieste kūrinio autoriams dėkojo Telšių vyskupas augziliaras Linas Vodopjanovas OFM. Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus linkėjimus perdavė Vilniaus savivaldybės atstovė Rasa Laiconienė.