
Prieš tris mėnesius Degaičių seniūnijai ėmė vadovauti naujas seniūnas Leonidas Jegorovas. Kiek sudėtingomis karantino režimo sąlygomis pradėjęs dirbti vadovas stengiasi pažinti seniūnijos gyventojus, spręsti jiems kylančias problemas ir planuoja darbus, kuriuos būtų galima nuveikti gerinant seniūnijos žmonių kasdienį gyvenimą.
Monika GIRDVAINĖ
Patinka artimas bendravimas
L. Jegorovas – savivaldoje naujas žmogus. Nevarėnų seniūnijoje ne vienerius metus gyvenantis vyras ilgą laiką dirbo policijoje. Pastaruosius ketverius metus jis vadovavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų tarnybai. Šiandien pašnekovas nesigaili nusprendęs pakeisti veiklos sritį.
„Apie darbą seniūnijoje pirmos mintys kilo dar 2015 metais, tačiau dėl tarnybos pokyčių kuriam laikui planus teko atidėti. Esu bendraujantis, visuomeniškas, todėl seniūno darbas traukė dėl galimybių artimai bendrauti su žmonėmis, su jais susipažinti, gilintis ir spręsti kylančius klausimus ar problemas, kurie turi įtakos seniūnijos gyventojų gerovei užtikrinti, bendrystei stiprinti“, – teigia seniūnas.
Nors vyras ir sakė, kad pradėjęs dirbti Degaičiuose pateko į beveik nežinomą kraštą, apie kurį ir jo žmones žinojo tik iš aplinkinių pasakojimų, kartais apsilankydamas, tačiau čia jis buvo priimtas maloniai ir puikiai įsiliejo į kolektyvą.
„Seniūnijos komandą apibūdinčiau kaip patyrusių, kvalifikuotų ir pozityviai darbui nusiteikusių žmonių kolektyvą. Degaičių seniūnijos kolektyvas – ne tik nuolatinių 13 seniūnijos darbuotojų, bet ir seniūnijos pastate dirbančios kitų įstaigų ar padalinių darbuotojos. Nuo pat pradžios šis šaunus kolektyvas mane priėmė šiltai ir draugiškai“, – kalbėjo L. Jegorovas.
Pasitaiko įvairių problemų
Žengdamas į naują darbo sritį pašnekovas tvirtina supratęs, kad pateks į naują aplinką, susidurs su naujais dalykais, jam teks daug ko išmokti ir priimti tam tikrus iššūkius. Iššūkių seniūnui nestinga nuo pat darbo pradžios. Seniūnijoje pradėjęs dirbti balandžio 3-iąją, karantino metu, vadovas pateko į neįprastą situaciją – dėl apribojimų interesantai nebuvo priimami, dalis darbuotojų atostogavo ar dirbo nuotoliniu būdu.
„Vienas pirmųjų darbų buvo Degaičių dvaro sodybos parko ties Parko ir Anulėnų gatvių sankryža nusausinimas. Buvo užlietas rytinis parko kampas – apie 16 arų plotas. Žinodami, kad tiek seniūnijos, tiek Savivaldybės biudžetas yra labai ribotas, su seniūnijos darbuotojais tarėmės, kaip galėtume išspręsti šią problemą kiek įmanoma operatyviau ir už prieinamą kainą. Radome įmonę, kuri atliko darbus, ir tikimės, kad ši bėda nebevargins“, – darbo pradžią prisiminė L. Jegorovas.
Seniūnas dėl iškilusių problemų neretai sulaukia gyventojų skundų. Pagrindinės problemos, dėl kurių kreipiasi žmonės, yra viešųjų erdvių priežiūra: nekokybiški keliai, gatvės, nepjauta žolė, negenėti medžiai ar krūmai ir kt.
„Seniūnu dirbu tik tris mėnesius, todėl sunku objektyviai vertinti, Degaičiuose daugiau bėdų ar, priešingai, džiaugsmų. Tikiu, kad gerų, gražių ir džiugių dalykų kur kas daugiau negu blogų. Matyt, tradiciškai pirmiausia pamatomos problemos. Ne išimtis ir mano darbo pradžia“, – sakė seniūnijos vadovas.
Planuose – tvarkyti erdves
L. Jegorovas džiaugiasi, kad Degaičių seniūnijos teritorija išsidėsčiusi gana netoli Telšių miesto, todėl sąlygos plėtoti verslą čia pakankamai geros.
Degaičių seniūnijoje sėkmingai veikia gyvulininkystės (kiaulių auginimo) įmonė, langų gamybos įmonė, dvi baldų gamybos įmonės, keturios prekybos maisto produktais įmonės, prekybos žemės ūkio technikos dalimis įmonė, ūkinių prekių parduotuvė, medienos apdirbimo įmonė, paminklų dirbtuvės, kalvystės darbų įmonė, taip pat yra keletas didelių ūkių: daržovių, pieno, grūdinių kultūrų, vaiskrūmių.
Siekiant pagerinti žmonių gyvenimo kokybę artimiausiuose seniūnijos planuose – rasti lėšų gatvėms remontuoti. Taip pat yra numatyta aptvarkyti Skurvydiškės piliakalnį, Eigirdžių bendruomenei padėti atstatyti koplytėlę.
„Be to, iš Degaičių bendruomenės narių girdime norus tvarkyti Anulėnų tvenkinio pakrantę, joje įrengiant paplūdimį ir aktyviam laisvalaikiui leisti pritaikytas erdves. Svarstysime ir šią galimybę“, – ateities planais dalijosi seniūnijos vadovas.
Ar seniūnas galų gale kreipsis į policiją dėl pavogto dviračio?