Darbo rinkos situacija nuolat keičiasi, o siekiant įdarbinti gerus specialistus, įmonėms tenka prisitaikyti ir taikyti lankstesnius sprendimus. Taigi atsiranda poreikis sudaryti įvairesnes darbo sutartis, pvz., kelių darbdavių ar darbo vietos dalijimosi sutartį. Ką reikėtų apie jas žinoti?
Darbo keliems darbdaviams sutartis. Svarbu atsiminti, kad šioje sutartyje darbdavių susitarimu privaloma nurodyti, kuris iš darbdavių bus pirmasis.Pirmasis darbdavys sudaro darbo grafiką, pasirūpina pajamų apmokestinimu, socialinio draudimo ir kitų įmokų už darbuotoją sumokėjimu, informacijos apie jį pateikimu atitinkamoms institucijoms. Kiti darbdaviai pirmajam darbdaviui privalo kompensuoti išlaidas pagal jų sudarytą susitarimą, atsižvelgiant į darbo laiką, kurį jiems dirbo šis darbuotojas. Šių išlaidų kompensavimas nelaikomas pirmojo darbdavio pajamomis, o visų darbdavių išlaidos prilyginamos darbo sąnaudoms. Visi darbdaviai solidariai atsako dėl savo įsipareigojimų darbuotojui ir dėl prievolių, susijusių su darbuotojo pajamų apmokestinimu, socialinio draudimo ir kitų įmokų už šį darbuotoją sumokėjimu, įvykdymo. Savo ruožtu darbuotojas turi teisę iš bet kurio darbdavio reikalauti įvykdyti pareigas pagal darbo sutartį.Darbuotojo, sudarančio sutartį su keliais darbdaviais, darbo laikas gali būti tiek skirstomas, tiek neskirstomas kiekvienam darbdaviui atskirai.
Darbo vietos dalijimosi sutartis. Tai – viena iš lanksčiausių darbo organizavimo formų. Pasirašius šią sutartį, du darbuotojai savanoriškai ir savarankiškai gali dalytis vienai pareigybei priskiriamomis darbo funkcijomis. Darbo vieta gali būti dalijamasi įvairiai, pvz., susitariant, kad vienas darbuotojas dirbs pirmadieniais ir antradieniais, kitas – trečiadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais.Arba vienas darbuotojas dirbs pirmąją pusę, o kitas – antrąją pusę darbo dienos ir pan. Svarbiausia, kad būtų laikomasi maksimaliojo darbo laiko – 60 valandų per savaitę – ir minimaliojo poilsio laiko reikalavimų. Darbo vietos dalijimosi sutartyje turi būti nurodyta:
• tokios darbo sutarties rūšis;
• kito darbuotojo tapatybė (vardas, pavardė);
• kito darbuotojo kontaktai;
• darbuotojo darbo laiko norma.
Tikėtina, kad abi šios darbo sutarčių rūšys bus ypač populiarios ir naudingos įmonėse, kuriose įdarbinami tokie specialistai, kaip personalo, buhalteriai, teisininkai ir pan.
Jei turite klausimų, kviečiame konsultuotis su Valstybine darbo inspekcija arba įsilieti į socialinį dialogą internete adresu www.socdialogas.lt.
Manau profesionaliausia kai atranka renkia profesionalai. Tokiu imoniu tikrai yra https://simplika.lt/vadovu-paieska-ir-atranka/ bent pradiniuose etapuose tik duodi gaires, bet sutaupai tikrai daug laiko, kuris skiriamas pirminiams kandidatu pokalbiams. Zinoma, galutiniame etape jau vertetu dalyvauti ir paciam darbdaviui, nes ne visuomet kandidato pasirinkima lemia tik jo profesionalumas, bet ir panasi pasauleziura ir kiti zmogiskieji aspektai
Skaiciau, jog dabar populiareja ir vadinamoji darbuotoju nuoma tarp imoniu https://www.idarbinimocentras.lt/darbuotoju-nuoma/ gal ir geras sprendimas, trukstant kvalifikuotu specialistu. zinoma, turi buti ir darbuotojo sutikimas tokiems mainams