Praėjusią ir užpraėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono įsakymu sudaryta komisija vertino administracijos darbuotojų darbą. Vieniems komisija suteikė aukštesnes kvalifikacines klases, kitus perkėlė į aukštesnės kategorijos karjeros valstybės tarnautojo pareigas, o dar kitiems grūmojo pirštu dėl prasto darbo. Buvo ir tokių puikiai savo darbą atliekančių valstybės tarnautojų, kurių veiklą komisija antrus metus iš eilės įvertino labai gerai.
Antanas NEKRAŠIUS
Pagal Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimus yra numatyta, kad tiesioginiai vadovai kasmet pagal įvairius kriterijus, veiklos rezultatus vertina pavaldžių tarnautojų praėjusių metų veiklą. Galimi vertinimai tokie: nepatenkinamai, patenkinamai, gerai ir labai gerai. Sudaryta komisija pritaria arba nepritaria tiesioginių vadovų sprendimams.
Turinčiam III kvalifikacinę klasę pareigūnui priklauso 15 proc. priedas prie algos, II – 30 proc., I – 50 proc. Taip pat nereikia užmiršti, jog kiekvienam valstybės tarnautojui už kiekvienus atidirbtus trejus metus pridedamas 3 proc. algos dydžio priedas.
Šiais metais Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisija buvo sudaryta iš Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus S. Urbono (komisijos pirmininkas), Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjos Birutės Každailevičiūtės, Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjos Birutės Masaitienės, Finansų skyriaus vedėjos Reginos Radimonienės bei Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėjo Edmundo Vaitkevičiaus.
Iš viso šiemet vertinti 30 Savivaldybės administracijos darbuotojų, iš jų: 2 skyrių vedėjai, 2 vedėjų pavaduotojai, 2 poskyrių vedėjai, 5 seniūnai ir 19 vyr. specialistų.
Reikėtų pradėti nuo tų valstybės tarnautojų, kurie, matyt, dirba nepriekaištingai, o gal yra tapę net valdžios numylėtiniais, mat jų veiklą komisija gerai įvertina jau antrus metus iš eilės. Pirmasis – dėl Civilinės metrikacijos skyriaus pastato stogo remonto nuo Antikorupcijos komisijos kilimėlio nenulipantis Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas. 2015 m. vertinimo komisija pareigūno darbą įvertino labai gerai ir suteikė jam III kvalifikacinę klasę. Šiemet istorija vėl pasikartojo, tik šįkart už gerą darbą G. Lukauskui suteikta jau II kvalifikacinė klasė. Tai reiškia, kad šis pareigūnas gaus 30 proc. priedą prie algos.
Antrus metus iš eilės vertinimo komisija labai gerai įvertino ir keturių seniūnų darbą: Degaičių seniūno Antano Kontrimo (pernai suteikta III kvalifikacinė klasė); Gadūnavo seniūnės Inesos Kęsminienės (pernai perkelta į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, kvalifikacinės klasės neturi); Luokės seniūno Česlovo Ubarto (pernai suteikta II kvalifikacinė klasė); Upynos seniūno Donato Želvio (pernai suteikta I kvalifikacinė klasė). Šiemet vertinimo komisija už gerą darbą nusprendė visus keturis seniūnus perkelti į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas.
Galiausiai šeštasis ypatingą valdžios dėmesį jaučiantis asmuo – tai viešosios tvarkos sergėtojas Artūras Stirbys, kuriam, neoficialiais „Telšių ŽINIŲ“ duomenimis, nusimato naujai įsteigto Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėjo pareigos. Pernai minėtam vyr. specialistui suteikta III kvalifikacinė klasė, šiemet jis perkeltas į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas.
Tiesa, renkant informaciją straipsniui, už akių užkliuvo intriguojanti detalė. Vertinimo komisijos protokoluose rašoma, jog A. Stirbys šiemet buvo vertintas net du kartus: pirmą kartą – penktadienį (vasario 26 d.), antrą kartą – pirmadienį (vasario 29 d.). Penktadienį A. Stirbiui suteikta II kvalifikacinė klasė, o pirmadienį jis perkeltas į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas.
„Tai techninė klaida, – „Telšių ŽINIOMS“ dvigubą A. Stirbio karjeros vertinimą komentavo Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėjas E. Vaitkevičius. – Vyr. specialisto vertinimas iš penktadienio buvo perkeltas į pirmadienį, todėl protokoluose ir įsivėlė klaida. Jo veikla buvo vertinta vieną kartą –
pirmadienį.“ Esą vyr. specialistą komisija nusprendė perkelti į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas ir suteikti jam ne aukštesnę negu turėtą (trečią) kvalifikacinę klasę.
Komisija teigiamai įvertino dar 18-kos vyr. specialistų veiklą: Skaistės Sadonytės, Petro Donelavičiaus, Arūno Juškos, Vilmos Dobrovolskienės, Klemanso Beržinio ir kt.
Taip pat komisija įvertino ir Centralizuoto biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjos Linos Buzelienės, dviejų poskyrių vedėjų – Ritos Kiguolienės bei Adomo Žvirzdino, Viešvėnų seniūno Petro Varnelio veiklas. Visiems trims vedėjams ir seniūnui suteikta I kvalifikacinė klasė (turėjo II klasę).
Vertinimo komisija žodį tarė dėl dviejų vedėjų pavaduotojų veiklos. Vienai – Kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojai Angėlinai Keliauskienei – jis nuskambėjo maloniai: suteikta I kvalifikacinė klasė (turėjo II klasę). Antrai – Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotojai Romai Mikalčienei – griežtas: nurodė kelti kvalifikaciją. R. Mikalčienę į balą įklampino jos tiesioginė vadovė – skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė. Ši savo pavaldinės darbą įvertino patenkinamai ir siūlė komisijai jai suteikti nuosekliai žemesnę kvalifikacinę klasę.
mano manymu, jeigu darbuotojas blogai (šiuo atveju neva tai)dirba — kaltas tiesioginis vadovas. Nesugebėjimas paskirstyti darbų ir pareikalauti už juos atsiskaityti tai tik jo kaltė. Ir, manau, ateis diena kai po tokių vertinimų teks pagalvoti ir apie vadovų keitimą.