Pasirodo, net brolis broliui gyvenime gali duobę iškasti. Taip nutiko 23 metų Telšių rajono gyventojui Virginijui (pavardė Redakcijai žinoma), kuris dėl dvejais metais vyresnio brolio Remigijaus suktybių net jo išsižadėjo. Kaip paaiškėjo, nutraukti brolišką bendravimą kur kas lengviau, negu išsisukti iš padėties, į kurią Virginijų įvarė tikras brolis. Įsisuko policijos, prokuratūros karuselės, dabar laukia teismo posėdžiai.
Giedra AKAVICKIENĖ
Atvėrė šeimos žaizdas
Nedideliame kaime gyvenantis ir viešumo nemėgstantis Virginijus prisipažino, kad kreiptis į žurnalistus ryžosi po ilgų svarstymų, mat sunku buvo atverti šeimos žaizdas.
Giminystė tarp brolių galutinai nutrūko, kai Virginijus iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gavo laišką, kad turi sumokėti pinigus. Nesupratęs, už ką reikia mokėti, jaunas vyras kreipėsi į inspekciją. Ten paaiškino, kad pagal dokumentus jis turėjęs reikalų su policija, t. y. nusižengė, ir jam paskirtos baudos, kurių taip ir nesumokėjęs.
Šoką gavęs Virginijus kreipėsi į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, norėdamas sužinoti, ką jis tokio prisidirbo, jeigu pats nežino.
Policijos komisariate išgirdo, kad du kartus vairavo automobilį, padarydamas nusižengimus, jam buvo surašyti protokolai ir paskirtos baudos. Štai taip.
Slapstosi nuo brolio ir teisėsaugos
Virginijus teigė, kad sužinojęs apie nusižengimus kelyje, iš karto suprato, kad tai Telšiuose gyvenančio brolio Remigijaus darbeliai, nes taip buvo nutikę ir anksčiau.
Prisimindamas pusantrų metų senumo įvykį, Virginijus papasakojo, kad tuomet Plungės rajono policijos komisariate pavyko išsiaiškinti be teismo.
Tąkart nusižengimą padaręs Remigijus policijos pareigūnams prisipažino, kad iš tikro jis vairavęs automobilį, tačiau apsimetęs broliu.
Virginijus lengviau atsipūtė – protokolas buvo perrašytas tikrajam kaltininkui. Tad nieko dėtam žmogui nebereikėjo mokėti paskirtos 150 eurų baudos.
Bet šį kartą viskas sudėtingiau – prisiveikęs 25 metų Remigijus slapstosi ne tik nuo brolio, bet ir nuo policijos. Pasak Virginijaus, broliui paskelbta paieška.
Antstolio kontoroje skola padvigubėjo
„Blogiausia tai, kad nesumokėjus paskirtų baudų, esu perduotas Antstolių kontorai. Gavau grasinančius laiškus, nuėjau aiškintis, o ten išgirdau, kad kol nebus gautas raštas dėl išieškojimo sustabdymo, antstolis darys, kas jam priklauso“, – problemas išdėstė Virginijus.
Skolų išieškojimą perdavus Antstolio kontorai, piniginė suma, kurią prašoma sumokėti, išsipūtė kaip reikiant.
„Vietoj 170 eurų jau prašo 400. Su drauge auginu du mažus vaikus: vienam – 3,5 metukų, kitam – vos 3 mėnesiai. Todėl man tai dideli pinigai. Banko sąskaita areštuota, kai tik perves atlyginimą, antstolis nurašys pinigus. Kaip su šeima reikės gyventi?“ – krimtosi jaunas vyras.
Meistriškai apsimeta kitu asmeniu
Stebina, kaip pažeidėjas sugebėjo meistriškai net tris kartus apsimesti kitu asmeniu, praktiškai pavogti brolio asmenybę.
Paklausus Virginijaus, gal jis ir Remigijus labai panašūs, šis purtė galvą.
Tiesa, Virginijus atskleidė, kad piktų kėslų turėjęs broliukas buvo nužiūrėjęs ir mintinai išmokęs jo asmens kodą.
Pašnekovas dėstė, kad, jo manymu, būdavę taip: policijos pareigūnai sustabdo vairuojantį brolį, kuris sako neva per skubėjimą nepasiėmęs ne tik vairuotojo pažymėjimo, bet ir asmens tapatybės kortelės. Tada prisistato ne savo vardu, mintinai išpyškina svetimą asmens kodą.
„Manau, pareigūnai patikrina duomenų bazę, kur randa, kad aš turiu vairuotojo pažymėjimą, ir už brolio padarytus nusižengimus surašo mano vardu protokolą, kurį pasirašo apsimetėlis. Mačiau tuos parašus, tikrai ne mano, o suklastoti“, – dėstė į painią istoriją ne savo noru pakliuvęs vyras.
Beje, pašnekovo teigimu, nuolat kelyje prasižengiantis brolis vairuotojo pažymėjimo net neturi, nes nėra išlaikęs egzaminų.
Štai tokį apgavystės scenarijų papasakojo Virginijus, kuriam skaudu dėl brolio suktybių ir sunku finansiškai dėl prasidėjusio baudų išieškojimo proceso.
Policija: dėl baudų ir jų išieškojimo sustabdymo spręs teismas
Šią neeilinę istoriją paprašėme pakomentuoti Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (VPK).
Telšių aps. VPK Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė atsakė, jog minima situacija policijai yra žinoma, dėl jos rugpjūčio 1 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 300 str. „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“.
A. Blaževičienės teigimu, tyrimo metu nustatyta, kad Kelių eismo taisyklių pažeidimai buvo įvykdyti gegužės 26 d. ir birželio 5 d.
„Abiem atvejais buvo eksploatuojamas neįregistruotas, nedraustas civilinės atsakomybės draudimu bei techniškai netvarkingas automobilis. Paskirtos 70 ir 100 eurų baudos“, – informavo policijos atstovė.
Šiuo metu ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu yra baigtas, jį kontroliuojantis prokuroras perdavė teismui.
Policija praneša, kad dėl asmeniui paskirtų baudų ir jų išieškojimo sustabdymo bus sprendžiama teisme. Tad Virginijui belieka vienintelė paguoda: jei bus įrodyta teisiamojo kaltė, nebereikės mokėti baudų ir antstolio išieškojimo išlaidų, o kaltininkas bus nubaustas pagal įstatymą. Baudžiamasis kodeksas už pasinaudojimą netikrais asmens tapatybės kortele, vairuotojo pažymėjimu ir pan. numato areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.
Ko gero protingas žingsnis netylėti ir ieškoti teisybės, kad ir kaip skaudu kai taip pasielgia brolis. Iš fizinio asmens skolą išieškoti geriausia kreiptis į specialistus https://www.eskolos.lt/skolu-isieskojimas-is-fizinio-asmens nes taip viskas atliekama nepalyginamai greičiau nei per antstolius.