
Šių laikų startuoliai dažniausiai turi tikslą ne tik uždirbi, bet ir prisidėti prie pasaulio pokyčių. Būtent tokią misiją sau kelia ir projektas Bitecatch, apie kurį kiek plačiau ir pakalbėsime šiame tekste. Mintimis su mūsų portalu sutiko pasidalinti vienas iš Bitecatch projekto vadovų Tautvydas Kudrevičius. Su juo kalbėjome apie planuojamą veiklą, tikslus bei projekto išskirtinumus.
Pardavinės maistą, kurį tektų išmesti
Turbūt visi esate girdėję apie tai, kad maisto švaistymas yra didelė pasaulinio lygmens problema. Su šia informacija turbūt nieko per daug nenustebinome. Kaip tai spręsti mąsto vyriausybės, Europos Sąjunga, o dabar su šia problema kausis ir startuolis Bitecatch. Vienas pagrindinių jo tikslų – parduoti maistą, kurį kitu atveju tektų išmesti.
„Kiekviena valgykla, kavinė, restoranas ar bet kuri kita maitinimosi įstaiga dienos pabaigoje turi patiekalų kurie taip ir lieka neparduoti. Gerai, dalį gali pasidalinti darbuotojai ir panašiai, tačiau dažniausiai kiekiai būna tiesiog per dideli ir kažkuri produkcijos dalis tiesiogine to žodžio prasme keliauja į šiukšlių dėžę. Būtent šią situaciją mes ir norime pakeisti – mes parduosime maistą, kurio nesugeba parduoti jo gamintojai“, – sako T. Kudrevičius.
Tikslas – kasmet „sutaupyti“ bent 3 tonas maisto
Paklaustas kiek maisto Bitecatch gali išgelbėti, projekto vadovas davė konkretų atsakymą. Pasak T. Kudrevičiaus, pirmaisiais veiklos metais Bitecatch tikisi sutaupyti bent 3 tonas maisto, o vėliau šie skaičiai turėtų būti dar didesni.
„Pirminis tikslas, kurį galime pavadinti planu minimum yra kasmet sutaupyti bent 3 tonas maisto, – pasakoja vienas iš projekto įgyvendintojų. – Vėliau šie skaičiai turėtų būti dar didesni. Žinoma, mes vieni pasaulio nepakeisime, tačiau kiekvienas turime padaryti ką galime“.
Planuoja dirbti su ūkininkais
Pagalvojote, jog Bitecatch dirbs tik išskirtinai su maitinimosi įstaigomis? Tai nėra tiesa. Šis projektas ketina nuolat bendradarbiauti su ūkininkais, kadangi įvairūs tyrimai rodo, jog pastarieji labai dažnai susiduria su produkcijos perviršiaus problemomis.
„Vos tik startavome su šiuo projektu, iškart matėme nišą, jog galėsime dirbti su ūkininkais. Derlius dažnai yra sunkiai nuspėjamas, o jo kiekiai kiekvienais metais vis kiti. Natūralu, kad dažnai ūkininkai nesugeba parduoti visos produkcijos. Žinoma, jie patys ieško sprendimų, tačiau tai nėra taip lengva, todėl ūkinės produkcijos perviršių mes taip pat parduosime per savo sistemą“, – teigia T. Kudrevičius.