
Vasario 15-ąją Žemaitės gimnazijos bendruomenė minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Renginio metu tradiciškai inauguruota dvidešimt antroji mokinių prezidentė – 3a klasės gimnazistė Augustė Stupuraitė.
Aurelija SERVIENĖ
– Siekti tikslo – tapti gimnazijos prezidente – užsibrėžėte pati ar kas paragino?
– Dar pirmoje gimnazijos klasėje buvau sužavėta mokyklos mokinių prezidento pareigų ir slapta troškau vieną dieną jas pasiekti. Mano troškimas ir būtų likęs tik svajone – tikrai nebūčiau pasiryžusi kandidatuoti, jei būtent šiais mokslo metais nebūčiau sulaukusi tokio didžiulio tėvų, draugų, mokytojų palaikymo ir padrąsinimo.
– Ar planuojate kokių pokyčių gimnazijoje? Kokie pirmieji darbai? Ar tęsite senas tradicijas?
– Manau, kad tradicijos yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis, tai – mūsų šaknys, todėl tikrai tęsiu gimnazijos tradicijas. Tačiau, kad ir kaip ten būtų, kartais reikia išbandyti kažką naujo, kad galėtume toliau sėkmingai progresuoti. Todėl stengsiuosi į gimnazijos gyvenimą įnešti naujų vėjų, taip pat visais įmanomais būdais sieksiu didesnio tarpmokyklinio bendradarbiavimo. Jau esame sugalvoję kelių artimiausių tarptautinių dienų minėjimus mokykloje. Manau, kad tokie minėjimai skatina mokinių visuomeniškumą, smalsumą bei sąmoningumą. Taip pat artimiausiu metu mokykloje atliksime mokinių apklausą, kurioje jie nurodytų, jų manymu, opiausias gimnazijos problemas. Tokiu būdu kaip prezidentūra galėsime dirbti produktyviau, našiau, atsižvelgdami į mokinių nuomonę.
– Papasakokite apie Žemaitės gimnaziją?
– Tik atėjusi į gimnaziją, buvau lengvai šokiruota ir maloniai nustebinta įdomių gimnazijos renginių bei mokyklos atmosferos. Tą atmosferą mokykloje sukuria mandagūs, pavyzdingi mokiniai, tolerantiški, empatiški mokytojai, geranoriška mokyklos administracija ir šilti, padedantys darbuotojai. Šie dalykai nepasikeitė per visus trejus metus, kol mokausi gimnazijoje, – manau, tai ir stebina labiausiai. Tikiu, kad gimnazija dar daugelį metų išliks tokia draugiška, supratinga ir vieninga tiek mokinių, tiek mokytojų, tiek gimnazijos administracijos bei gimnazijos darbuotojų atžvilgiu.
– Kaip sekasi mokslai? Kokia Jūsų popamokinė veikla?
– Iš tiesų mokslai sekasi labai gerai, visi dalykai tinka ir patinka, tačiau, žinoma, yra keletas mokomųjų dalykų, kuriuos mėgstu labiausiai: istorija, geografija bei anglų kalba. Tai – dalykai, kurie domina mane labiausiai. Manau, kad būtent dėl to dar pirmoje gimnazijos klasėje tapau mokyklos debatų būrelio nare. Po pamokų taip pat prisidedu prie gimnazijos laikraščio leidybos, savanoriauju „Telšių Uodegėlėje“. Be viso to, labai mėgstu domėtis pasaulio naujienomis, klausytis muzikos bei skaityti knygas.
– Su kuo konkuravote dėl prezidentės posto? Ką galite pasakyti apie savo varžovę, ar kova buvo sunki?
– Dėl prezidentės posto konkuravau su antros klasės mokine Auguste Daugėlaite. Iš tiesų varžovė buvo labai rimta, atsakinga ir taip pat turėjo nemažą mokinių palaikymą, todėl atsipalaiduoti negalėjau iki pačių paskutiniųjų akimirkų, kol baigėsi laikas, skirtas balsavimui. Jaudindamasi ir netverdama savy laukiau, kol rinkimų komisija paskelbs rezultatus, nes nugalėti tikrai galėjome abi. Džiaugiuosi, kad rinkimų laikotarpiu turėjau tokią stiprią varžovę.
– Kaip vyko balsavimas, kiek balsų surinkote? Kiek iš viso mokinių balsavo?
– Į visą rinkimų laikotarpį gimnazijoje yra žiūrima labai rimtai. Kandidatai turi parašyti autobiografiją, gauti auklėtojos parašytą charakteristiką, surinkti tam tikrą skaičių rinkėjų parašų, surinkti savo palaikymo komandą, mokykloje iškabinti reklaminius plakatus, internete paskelbti savo reklaminį filmuką – žodžiu, viskas vyksta kaip ir bet kuriuose kituose didesnio masto rinkimuose. Iš viso balsavo 280 rinkėjų, o mane palaikė 172.
– Gal jau suplanavai savo ateitį, kur planuoji studijuoti?
– Planuoju savo ateitį sieti su humanitariniais mokslais. Studijas, manau, rinksiuosi susijusias su politika, tarptautiniais santykiais. Kol kas planuoju studijuoti Lietuvoje, bet galimybės mokytis užsienyje taip pat neatmetu.
– Tavo manymu, ar Telšiuose pakanka užimtumo jaunimui?
– Manau, kad mūsų mieste yra daug veiklų, į kurias gali įsitraukti jaunimas. Tai – teatro trupė, įvairios šokių studijos, Muzikos mokykla, Dailės mokykla, Mokinių parlamentas, galima savanoriauti gyvūnų prieglaudoje ir pan. Žinoma, visada yra kur tobulėti, tačiau, mano nuomone, Telšiuose yra nemažai galimybių tiems, kurie nori įsitraukti į mėgstamą veiklą ir išbandyti save naujose srityse.