Rašėme, kad, atsižvelgiant į gautą Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Danutės Mikienės raštą, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono įsakymu buvo sudaryta komisija Ryškėnų kultūros centro veiklos ir darbo aplinkybėms ištirti. Pagrindinis kaltinimas – buvęs įstaigos šviesos inžinierius Kęstutis Kerpauskas nedalyvavo Ryškėnų kultūros centro ir Žarėnų filialo veikloje, t. y. nėjo tiesioginių savo pareigų. Komisija po bemaž du mėnesius trukusio tyrimo paskelbė išvadas. Kalbėjomės su Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, tyrimą Ryškėnų kultūros centre atlikusios komisijos pirmininku Kęstučiu Anglicku.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, birželio 20 d. sudaryta komisija Ryškėnų kultūros centro veiklos ir darbo aplinkybėms ištirti, tačiau tyrimas užsitęsė bemaž du mėnesius – išvados S. Urbono stalą pasiekė tik praėjusią savaitę. „Tyrimas užtruko ilgai, nes didžioji dauguma Ryškėnų kultūros centro darbuotojų atostogavo, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė komisijos pirmininkas Kęstutis Anglickas. – Šiandien esame pateikę tyrimo išvadas. Išskyrėme tris punktus.“ Pirmasis, anot K. Anglicko, tai dėl Ryškėnų kultūros centro meno vadovo 0,25 etato sumažinimo: „Į šias pareigas Žarėnų filiale buvo paskirta dirbti Aušrinė Križinauskaitė, kuri, kaip paaiškėjo, šiais metais ten nedirbo. Todėl, komisijos nuomone, kultūros centro direktorė buvo teisi, panaikindama šį etatą.“
Taip pat rasta prasilenkimų ir pareigybiniuose aprašuose. Jų pasitaiko beveik visose Savivaldybės įstaigose. „Per tyrimą nustatėme, kad pareigybiniai aprašai neatitinka realybės. Pavyzdžiui, Ryškėnų kultūros centre meno vadovu įdarbintas Darius Jurgutis dar dirbo ir kaip šviesos inžinierius, ir kaip garso operatorius“, – pasakojo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.
„Galiausiai, pats aktualiausias dalykas – dėl Ryškėnų kultūros centro šviesos inžinieriaus Kęstučio Kerpausko nedalyvavimo įstaigos veikloje, – priėjo svarbiausią punktą K. Anglickas. – Komisija, atlikusi tyrimą, remdamasi išdėstytomis išvadomis ir atsižvelgdama į tai, kad surinkti faktai yra nepakankami ir neišsamūs, nustatyti, ar K. Kerpauskas nedalyvavo įstaigos veikloje, negali.“ Anot pašnekovo, komisija tokios išvados priėjo po to, kai apklausė visus Ryškėnų kultūros centro darbuotojus: „Nuomonės išsiskyrė: pats K. Kerpauskas teigė, kad įstaigos veikloje dalyvavo, tą patvirtino ir didžioji dauguma jo kolegų. Tačiau buvo ir kita kolektyvo dalis, kuri tvirtino, kad šviesos inžinierius savo pareigų nevykdė.“
Anot K. Anglicko, komisija rėmėsi didžiosios daugumos parodymais: „Remtis vieno ar antro darbuotojo pasakojimais, kad K. Kerpauskas nedirbo, mes negalėjome. Išvada atiduota Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriui S. Urbonui, kuris ir spręs, kokias sankcijas priimti. Savo ruožtu komisija pasiūlė minėtos įstaigos direktorei Romualdai Virketienei, sudarant darbuotojų pareiginius nuostatus, konkrečiai išvardyti, kokius vadovo vienkartinius nurodymus darbuotojas turi vykdyti pagal savo kompetencijos sritį.“ Tai, esą, padės išspręsti panašias problemas ir darbuotojams kils mažiau klausimų, pvz., kai žmogus įsidarbinta į vienas pareigas, o atlieka kitas (D. Jurgučio atvejis).
„Esame su Savivaldybės administracijos direktoriumi S. Urbonu aptarę vieną mintį – įpareigoti Kultūros skyriaus vedėją Danutę Mikienę sukurti darbo grupę, kuri tikrintų visų rajono kultūros centrų darbą, veiklą ir pan., – išsidavė K. Anglickas. – Tikiu, kad panašių atvejų galima rasti kiekviename kultūros centre.“
Tiesa, tyrimui prasidėjus, K. Kerpauskas Ryškėnų kultūros centre jau nebedirbo (išėjo iš darbo savo noru). Šiuo metu jis dirba Luokės kultūros centre.