Kovo 10 dieną Telšių „Džiugo“ gimnazijoje vyko iškilmingas istorinės knygos „Atodairos“ pristatymas visuomenei. Šventėje dalyvavo buvę ir esami mokytojai, mokiniai, mokinių tėveliai. Sugrįžti prisiminimais į jaunystę ir vaikystę visus pakvietė buvęs 5-osios vidurinės mokyklos direktorius Kazimieras Valančauskas.
Aurelija SERVIENĖ
Šventė
Šventę menine kompozicija pradėjo Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos „Savi“ aktoriai (rež. Laimutė Pocevičienė). Skambias dainas atliko buvęs „Džiugo“ gimnazijos moksleivis Juventas Radzys. Gerą nuotaiką dovanojo Telšių muzikos mokyklos saksofonistai, vadovaujami taip pat buvusio mokinio, mokytojo Stepono Pikioto.
Sveikinimo ir padėkos žodžius išsakė „Džiugo“ gimnazijoje dirbusios mokytojos Valdonė Pikiotienė, Irena Radzienė, Adolfina Varnelienė bei buvusi direktorė Justina Vitkienė.
Visus nustebino svečias iš Amerikos, buvęs šios mokyklos mokinys, baigęs ją aukso medaliu, Remigijus Satkauskas. Baigęs vidurinę mokyklą Telšiuose, jis išvyko studijuoti medicinos į Kauną, o vėliau mokslus tęsė Amerikoje, kur šiuo metu gyvena ir dirba. Kraštietis, beje, puikiai kalbantis ne tik lietuviškai, bet ir žemaitiškai, džiaugėsi paryškėjusiais Telšiais. O lankydamas gimnazijos bendruomenę, įteikė dovaną: dvi fotografijas bei vertingų knygų.
Prisiminimais dalijosi ir dar vienas buvęs mokinys – televizijos laidų prodiuseris Saulius Bartkus. Pradėjęs filmus kurti dar mokykloje, savo veiklą jis tęsia ir šiandien.
Gerų darbų nepamiršti ragino „Džiugo“ gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas: „Ateities ir dabarties sintezė, kurią mes kuriame, daro mūsų gimnaziją išskirtinę.“ Už istorinę knygą jis dėkojo darbo grupei: pedagogams Aušrai Ramančauskienei, Adolfinai Varnelienei, Irenai Radzienei, K. Valančauskui, Petrui Sabaliauskui. Jiems įteikti mokinių sukurti grafikos darbai.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės išvakarėse pristatyta knyga džiaugėsi Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas.
Susirinkusiuosius sveikino ir knygos gimimo istoriją pasakojo jos sumanytojas K. Valančauskas: „Sunku kalbėti, lyg būtų tai mokyklos atidarymo šventė. Džiugina pažįstami veidai, matau buvusius mokinius. Dėkoju visiems 40-čiai žmonių, kurie rašė knygai prisiminimus. „Atodairos“ – tai mūsų palikti geri pėdsakai, vyravusi 5-osios vidurinės mokyklos patriotinė dvasia. Norėtųsi, kad ji tęstųsi ir dabar. Matuokite gyvenimą darbais, o ne laiku.“
Istorinė knyga
Istorinė knyga „Atodairos“ sudaryta iš 4 dalių: Direktoriaus išsaugoti faktai; Direktoriaus pavaduotojų darbo ir kūrybos akcentai; Iš mokytojų atminties lobyno; Mokinių prisiminimai pagal laidas nuo 1974 iki 1998 m.
Per 23-ejus Penktosios vidurinės mokyklos gyvavimo metus šią ugdymo įstaigą baigė 1 323 abiturientai, 64 iš jų atestatus gavo su aukso ar sidabro medaliais. Knygoje surinkta medžiaga apie visų 23 abiturientų laidų gerus pasiekimus moksle, meno saviveikloje, sporte, olimpiadose; apie tai, kad dalis moksleivių įgijo mokslinius laipsnius, sėkmingai dirba firmų, įstaigų vadovais, inžinieriais, gydytojais, mokytojais ar kitų sričių nepriekaištingais darbuotojais.